DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2013.10.17 10:48

Atak na koła gospodyń wiejskich

 

Pospotkaniowe reminescencje

 
Choć większość czasu spędzamy niestety patrząc w ekran monitora, to w każdym drzemie towarzyska bestia nawet jeśli z pozoru jest przyczajona lub ukryta.
 
Długo oczekiwane spotkanie się odbyło. Frekwencja dopisała choć brak kilku osób był szczególnie zauważalny. Nie chciałem, nie mogłem, spisywać wrażeń na gorąco by nie drażnić wrodzonych pesymistów nutą wrodzonego optymizmu. Parę dni później bombardują już człowieka wątpliwości w tym najlepsze z możliwych czyli racjonalne wątpliwości, od razu jakby lepiej i notka powinna być strawniejsza.

Po pierwsze podziękowania należą się gościowi. Kto rzuci okiem na profil publiczny dostępny na portalu facebook zrozumie. Wielkie tempo działalności, bardzo liczne podróże. Nie to, żeby społeczność polacy.eu.org nie była godna. Tylko zaproszenie nie było szczególnie proszące. Było bardziej „przyjedź zobaczymy czy nas choć odrobinę przekonasz!” niż „czekamy rycerzu ostatniej nadziei kiedy wreszcie przybędziesz?”. Dlatego podziękowanie dla gościa bo jest człowiekiem pokornym. Co prawda ludzie już używają potocznego określenia, że to „polityk” ale pokażcie mi jednego polskiego polityka, który jest pokorny. Ktoś powie, że to przez wiek. Charakter to charakter od wieku jest niezależny. Zresztą wiek jest równoważony wiedzą i doświadczeniem, a tych dwóch elementów i to w wysokim tonażu nie można odmówić gościowi.

Podziękowania podwójne bo to co porażało na spotkaniu to prostota i głębia odpowiedzi. Kto słyszał ten wie o czym mowa. Wyczerpanie każdego tematu w takim stopniu, że nie ma niedomówień, nie ma też semantycznego pływania. Konkretnie i do bólu choć nie zawsze marketingowo korzystnie. Czy tu pojawia się synteza doświadczenia, wiedzy historycznej i inteligencji, które to podpowiadają, że na niedomówieniach, niejasnościach i drobnych nieszczerościach żerują Bolkowie i inne takie? Więc podziękowania za spotkanie i dodatkowo za takie(!) spotkanie jest na miejscu.

Po drugie atmosfera na spotkaniu była przednia. Na tą atmosferę złożyła się praca i serce osób kilku.. Atmosfera bardzo merytoryczna bez przaśnych szumów i rozproszeń. Bardzo mocną stroną spotkania, co stwierdzam z satysfakcją, była jego długość. Prawie 5 godzin dyskusji – wywiadu, z ultra lekka moderowanej, to informacyjnie przekaz powalający. Waga ciężka w informacyjnym ringu. Jednocześnie prawdopodobnie powód dla którego jest tak mało pospotkaniowych notek. Trzeba to przetrawić, każdy za siebie musi ostatecznie rozstrzygnąć co go przekonało, a co nie. Co słyszeliśmy to bomba, a kto nie był ten trąba!

Miejscem spotkania był dostojny salon, który dał komfortowe warunki dla dyskusji. Pachniało kulturą wypowiedzi, dostojną myślą i ładnie skrojonymi pytaniami. Było smakowicie bez żadnych rozgryzionych pieprzów. Zgoła inaczej niż bywa w internecie. W internecie nie ma też wspaniałego barszczu i pasztecików, ani innych pysznych ciast i sałatek.

O Ruchu Narodowym był osobny niekrótki wątek.
Pozwolę sobie miast streszczenia, które częściowo zrobił Mufti, na krótki komentarz. Parę znanych mi osób trwało w przekonaniu, że to młode pokolenie, które ruszyło w Marszu Niepodległości i próbuje się organizować i formować przyłączając do organizacji narodowych, jest zlepione z innej gliny niż pokolenia wcześniejsze. To oczywiście fakt z gatunku autentycznych ale do tego krytyczna ocena, iż jest „za słabe i rady nie da”. Czy radę da czy nie to się okaże na placu boju. Rycerzy szkoli się do walki na placu boju nie zaś w szkolnej ławie. W tym kontekście należy rozpatrywać zdanie gościa o słuszności startu w euro wyborach. Pamiętajmy, że decyzja o starcie w eurowyborach jest formalnie jeszcze przed RN, gdyż dopiero będzie toczyć się dyskusja i wewnętrzne referendum w tej sprawie.

Przekonujący wydaje się argument, że jeśli RN nie wystartuje to kto inny używając retoryki RN zajmie jego miejsce. Korwinowi już zapewne palą się skarpetki, a i inne „jedyne nadzieje” przyzwyczajone do retorycznego szarżowania również bez wstydu w temat wejdą, bo praktykę mają. Do przeciętnego wyborcy trafia jedynie polityczna oferta. Sformułowanie tej propozycji da możliwość bronienia jej w mediach i przekonywania Polaków. Nie mało Polaków ma już dość UE, a z pewnością większość przestała wierzyć, że unia wspiera, unia radzi, unia nigdy nas nie zdradzi. W Europie słyszalny jest głos eurosceptyczny o charakterze narodowym, może pojawić się szansa na zatrzymanie obecnych procesów i przemodelowanie ich w sposób upodmiotawiający Polskę i Polaków przez współpracę z analogicznymi siłami innych europejskich narodów.

RN to pewna fala, jaka do końca nie wiadomo, tzn. ideowo owszem ale o materiał i determinację idzie. Jednak naturę tej fali trzeba badać surfując na niej i dając się porwać.

Nie można mówić o walce politycznej unikając jej, nie można mówić o zderzeniu cywilizacji jeśli nie staje się na froncie tego zderzenia, nie można chcieć wpływać na polskie losy milcząc w chwilach gdy te losy się ważą. Milczenie przez nadchodzący maraton wyborczy byłoby więc, również moim zdaniem, błędem, a start da lepszy dostęp do mediów.

Potykając się o charaktery. Każdy kto organizował choć raz w życiu większe imieniny temat zna. Nie doceniamy wagi charakterów na drodze wspólnego organizowania się, współdziałania i współpracy. Do charakterów jest tylko jeden uniwersalny klucz. Pokora.

Z gatunku uwag krytycznych mam dwie. Rzecz pierwsza RN nie ma pomysłu na propozycję udziału osób w wieku 40-50 lat. Istnieje bardzo duże ryzyko zignorowania doświadczenia i wiedzy tej części narodowych patriotów. Rzecz druga koła gospodyń wiejskich i bractwa rycerskie, ani nawet z chórami, polskości nie wyczerpuje. Trzeba w tej materii wymieniać listę nieskończoną.. O mentalności, o zasadach organizowania życia społecznego, o sposobie patrzenia na innych ludzi, polskie pozytywne cechy.. Może nawet coś bardziej cywilizacyjnie ;-). Polskość to też propozycja i musi być jasno określona! 

 
4872 odsłony  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Polacy, Robert Winnicki, Marsz Niepodległości, Ruch Narodowy, 11 listopada, polacy.eu.org, społeczność, organizowanie się, praca u podstaw, walka informacyjna, wojna informacyjna.
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Piotr Świtecki, 2013.10.17 o 12:13
"RN nie ma pomysłu na propozycję udziału osób w wieku 40-50 lat"

Ta kwestia padła raz jako pytanie, a potem się jeszcze raz czy dwa przewinęła w rozmowie.

Owszem, my starsze pokolenie uprzejmie i pokornie czekamy, aż nas ktoś zaprosi. Uważamy Mężów Opatrznościowych za fachowców, mistrzów, herosów. Sobie zostawiamy lelijną nieskalaność z prawem zrzędzenia - bo, jakby co, to nie my popsuliśmy! ;-)

O ile mnie pamięć nie myli, podszyte oczekiwaniami nalegania o propozycję RN dla starszych zostały w pewnym momencie celnie wypunktowane przez p. Winnickiego. Jednym słówkiem z lekkim odcieniem zniecierpliwienia. RÓBCIE!

Róbmy zatem. Nikt nam nie broni. Młodzi mają dość zajęcia, by jeszcze i nas prowadzić za rękę.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.17 o 23:47
Pamiętałem tą odpowiedź ale cenne jest powtórne pochylenie się nad tym tematem w szerszym gronie :). Od dawna Tyś też lelija ;)?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Piotr Świtecki, 2013.10.17 o 23:59
Aj tam!.. (tu skromnie spuszczam oczy i bormolę coś pod nosem)
Gdzie mi się równać do niektórych zaawansowanych w lelijstwie Kolegów... ;-/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Jacek, 2013.10.17 o 12:11
Dziękuję za kilka pospotkaniowych refleksji.
unia wspiera, unia radzi, unia nigdy nas nie zdradzi
Nie zapominajmy o innym obrazie unii wciskanym nam na siłę na każdym kroku:
Bez unii nie ma zbawienia.
Jak na razie silniejsi się obławiają na naszej biedzie (transfer z Polski ok 100mld zł zysków co roku do państw zachodnich)
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.17 o 23:50
Panie Jacku może te kilka literek jakoś zrekompensują Panu nieobecność, choć już prawie przecież się udało..
Pozwolę sobie jednak przypomnieć, że bardzo było by cenne i Pana poczytać.. Także prosiemy.. Może jakaś autorska refleksja "błędy Solidarności, a Ruch Narodowy"? Oczywiście bez zobowiązań.
Kłaniam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Marek Stefan Szmidt, 2013.10.17 o 12:56
Konserwatysta, jako ewidentny Staruch, Dziadek i PP (Piepsząca Pierdoła), słusznie trzymał się z daleka od Młodych i Gniewnych
:-)
pozdrowienia dla Autora notki
oraz 5 pkt
śle
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
teli, 2013.10.17 o 13:16
prywatna wycieczka do staruchów
pewnie, najlepiej usiąść w fotelu, kapcie, gazeta, a później mówić: że młodzież głupia i naiwna

swoją drogą Adam jest najstarszy i nie wydaje mi się żeby pozostawał w tyle

w sobotę poznałem punkt widzenia młodzieży która chce rządzić krajem, w niedzielę emerytów którzy rządzili Polską, konkluzja w tonacji komentarza, starsi mądrzejsi muszą przekazać wiedzę młodszym, ale to młodzi muszą zabiegać o spotkania
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Marek Stefan Szmidt, 2013.10.17 o 13:27
Szanowny Panie,
przytoczę cytat:
"Dzisiejsza młodzież lubi luksus, ma złe maniery, nie uznaje żadnych autorytetów i nie ma szacunku dla starszych. W naszych czasach dzieci stały się tyranami. Nie są posłuszne swoim rodzicom, zbyt szybko jedzą i tyranizują nauczycieli."
/Sokrates, ok. 400 r. p.n.e./

tak więc, zła opinia o Młodych, jest "stara jak świat" :-)

Wbrew niej, Konserwatysta dostrzegł - już dość dawno - w Panu Robercie Winnickim, Osobę dojrzałą i poważną, co zaowocowało m.innymi traktatem "Idea Polski w Myśli konserwatywnej" oraz cyklem "W stronę RN".

Poza tym, Konserwatysta utrzymuje własne kontakty z kierownictwem RN, niekoniecznie publicznie...

A to, że Młodzi, szanując Starszych "zabiegają o spotkania", jest zjawiskiem naturalnym, zgodnym z etyką Cywilizacji Łacińskiej.

:-)

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.30 o 22:09
Szanowny konserwatysta zabawił się więc z nami iście po masońsku!

Raczyć się obecnością innych obecnych kolegów i koleżanek nie uznał w swej wyniosłości?

Po pierwsze obwieścił swe pytanie mądre i chwytliwe pod.. Następnie rączki umył od sprawy spokojny już zapłodnieniem innych umysłów kwestią.

Po drugie chwali się dziś dopiero znacznie post factum o głównej (?) przyczynie powstania traktatu spisanego, dziś czyli po fakcie spotkania.

Po trzecie zaś publicznie się chwali, że utrzymuje niepubliczne kontakty(sic!) z kierownictwem RN. Swoje! Też post factum.

Myśl chyba trochę zamotała, chyba, że bierze to Pan na siebie?

Pokrętne to. Jak Pan tak Winnickiego docenia to trzeba było podejść. Wielu z nas pewnie chętnie by posłuchało myśli gadającej na żywo i poznało nosiciela. To apropos anonimowości, która wśród tutejszej braci jednak wielka nie jest, wbrew temu, że połowa używa abstrakcyjnych nicków. Pochwalenie się w ten sposób własnymi kontaktami niepublicznymi ma sprawić wrażenie, że macki myśli są wszechobecne?

Przepraszam ale słabo to dla mnie jest konserwatywne i etyczne, a znacznie bardziej podstępne, cwane, obliczone na ugranie wpływów i pachnące zabawianiem się ludźmi.

Wina to Myśli czy Konserwatysty? Zwalacie czy zgodnie jeden bierze na siebie?

Proszę o słowo komentarza i wyjaśnienia jeśli źle odczytałem co literki przedstawiły i co między niemi zaległo.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich   
Lona, 2013.10.17 o 13:42
Niech 40/50-latkowie zaczną się organizować tak jak robią to młodzi Polacy. Skoro mają wiedzę i doświadczenie to nie powinno być to dla nich żadnym problemem. Najwyraźniej tego nie mają, gdyby tak było to ci starsi Polacy założyliby taką organizacje dla siebie i jeszcze starali się przyciągnąć młodych. Czy nie taka powinna być kolej rzeczy?
Najlepiej niech się od tych młodych trzymają z daleka bo swoim malkontenctwem gaszą ducha walki!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Piotr Świtecki, 2013.10.17 o 13:47
Pytanie tylko, gdzie się kończy malkontenctwo, a zaczyna gorzka znajomość życia i ludzkiej natury ;)
Zresztą, ci starsi już często swoje robili. Wyszło jak widać. Młodzi zrobią lepiej? Zobaczymy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich   
Lona, 2013.10.17 o 13:58
Nie twierdzę, że młodzi zrobią to lepiej. Twierdzę, że młodzi starają się coś ROBIĆ kiedy starsi jedynie toczą spory zamiast zastanowić się co mogą ZROBIĆ by wesprzeć RN.

"starsi swoje już zrobili""

walkę toczy się do zwycięstwa
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Marek Stefan Szmidt, 2013.10.17 o 13:53
Szanowna Pani,
a Dziadki powyżej 50-tki to już na złom, lub Hundefutter?

pozdrawiam Panią rozżalony
:-)
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich   
Lona, 2013.10.17 o 14:29
Jeszcze wrzucę słowo o Winnickim.
Nie wiem czy zauważyliście, że kiedy Winnicki rezygnował z prezesury w MW bo znalazł się w Radzie Decyzyjnej RN, nie było problemu z następcą. Miał taką osobę uformowaną. Pozwala to przypuszczać, że nie jest typem karierowicza czy zawłaszczeniowca. Takie osoby nie wychowują następców, przeciwnie, otaczają się miernotami co by nikt ich pozycji nie zagroził.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich 
Piotr Świtecki, 2013.10.17 o 14:45
Pozwala to domniemywać co najwyżej bystrość. Trudno nie przygotować następcy, jeśli przed sobą widzimy dalszą karierę. Pozostałe domniemania, Lona wybaczy, wchodzą w sferę myślenia życzeniowego. Chociaż kto konkretnie zostanie namaszczony do wejścia na salony europejskie - coś już w tym temacie podpowie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak na koła gospodyń wiejskich   
Lona, 2013.10.17 o 14:53
" Pozwala to przypuszczać"
i takich też słów użyłam , nie pewnika :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…