DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Linki, cytaty, nowiny2013.02.07 10:07 11:05

Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki

(poleca )

Pierwotnie opublikowane w Gazecie Warszawskiej

 
Zenek to potrafi wyszukać ciekawy punkt widzenia. Pęknięcie NE to figura baletu. Obie strony pęknięcia będą kanalizować swoje owieczki. To główne tezy. Na lewo młodzi, na prawo starsi - to już mój wtręt.
Polecam, zachęcam, może ktoś powiesi na nowym ekranie taką przeklejkę? Ja się waham :-)
 
W blogosferze ostatnio zawrzało. Zamknięto na kilka dni portal Nowy Ekran, bez ostrzeżenia, bez żadnego wyjaśnienia. Redaktor naczelny Tomasz Parol, z grupą kolegów opublikował na Fejsbuku niewybredny tekst pt. Opara pocałuj nas w d***. Okazuje się, że główny udziałowiec szemranego portalu przejął prywatną domenę nowyekran.pl, należącą do Tomasza Parola osobiście, zapewne w jakiś nielegalny sposób, bo bez wiedzy i przyzwolenia właściciela i ją po prostu zamknął. Redakcji, pod wodzą naczelnego, z dnia na dzień zabroniono dostępu do pomieszczeń redakcyjnych, a cała akcja odbywała się w atmosferze i stylu czarnej groteski i filmów gangsterskich.

Od niedzieli portal funkcjonuje normalnie, to znaczy nie ma śladu po jego nagłym zniknięciu, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Coś jednak się wydarzyło poważnego, bo nie zamyka się sporej redakcji i nie otwiera ot tak, bez wyjaśnień. Za kulisami odbyły się jakieś poważne przetasowania i targi. Jaką rolę w nich odgrywał Tomasz Parol, czy był tylko ofiarą, której w ramach retorsji zamknięto możliwość dalszej pracy, czy też świadomie brał w inscenizacji udział, pozostaje do wyjaśnienia.

Pewne jest, że nie jest pierwszą naiwną i zna fakty dalej przytoczone, a jako rasowy dziennikarz na pewno potrafi wyciągać z nich wnioski. Zdaniem autora prawdopodobną jest wersja o kombinacji w celu uwiarygodnienia „niepokornego” dziennikarza tak, aby w razie totalnej wpadki Nowego Ekranu mógł dalej prowadzić działalność „patriotyczną” i „prawicową” w nimbie ofiary wrażego systemu. Jest bezsporne, że wiedział dla kogo pracuje, znał afiliacje głównego udziałowca, niejakiego Opary oraz głównego ideologa gen. Wileckiego z jego drużyną z WSI, zorganizowaną w Pro-Milito, a dał temu wyraz, otwierając działalność na tromtadracką nutę inauguracyjnym wywiadem dziękczynnym z …. Wileckim właśnie. Nie ma mowy o pomyłce tym bardziej, że sprawy prawne, liczne utarczki z blogerami (w tym np. nękanie i zastraszanie Costerina) oraz potyczki prestiżowe, jak na przykład protest wyborczy w ostatnich wyborach prezydenckich, prowadzi i obsługuje w portalu pani radca Beata Wilecka, córka generała, zatem bliska zażyłość ze środowiskiem wojskówki jest redakcji znana z urzędu..

C.D.

+stopsyjonizmowi.wordpress.com 
 
Link wyszperany przez Zenka. 

 
3679 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ryszard Opara, Nowy Ekran, NE, ne, nE, Tomasz Parol, łarzący łazarz, nowy ekran, wsi, wilecki, służby, wojskówka, kontrolowanie, bolszewia, blogerzy niezłomni.
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
Piotr Świtecki, 2013.02.07 o 11:22
Przy okazji, choć z boku tematu, należy zwrócić uwagę na podobieństwo dwóch tytułów: "Gazeta Warszawska" i "Warszawska Gazeta".

"Warszawska Gazeta" robi "za" (i dla) Prawdziwych Polskich Patriotów. Ze dwa razy wpadł mi ten periodyk w ręce i nie wnikając w, delikatnie mówiąc, korzenie przedsięwzięcia trzeba być do szczętu otumanionym PiSem, żeby nie dostrzec całej bijącej z łamów ohydy i wulgarności.

Natomiast internetowa "Gazeta Warszawska" +gazetawarszawska.com jak na razie prezentuje się dość normalnie, rozsądnie i autentycznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
Paweł Tonderski, 2013.02.07 o 12:39
Byłem swojego czasu zapraszany na ten drugi narodowy portal, abym tam zamieszczał swoje artykuły, niestety raz wszedłem na ten pisowski, zobaczyłem tam pana Bogatko i innych pisowskich intelektualistów, i mnie to zdziwiło, że tam pisze pan Cierpisz, a dopiero po tym wszedłem na ten prawdziwy, jednak tam po wielu próbach, wstyd się przyznać, nie zalogowałem się, bo po prostu okazało się to dla mnie zbyt trudne.

Zaproszenie dostałem od pana Cierpisza, przyjaciela Jędrzeja Giertycha. Pan Cierpisz już dawno odszedł z Nowego Ekranu, nie podobała mu się linia programowa tego portalu. :))))) Mnie osobiście pasuje Nowy Ekran, dopóki administracja tego portalu nie będzie chciała mnie "naprostować" albo mówić mnie, co mam pisać i w jaki sposób. Jeżeli będzie to tak wyglądało jak do tej pory, to będę na Nowym Ekranie pisał i tyle. :)))) Zapraszano mnie również na osobiste spotkanie z panem Oparą, a teraz chcą mnie skaptować do "Obozu Wielkiej Polski". I przyznam szczerze nie wiem, co mam z tym począć. :))))

p.s.

A i jeszcze jedno, jest silny nurt narodowy w polskich środowiskach wojskowych, związanych, co prawda z komuną i PRL-em, jednak całkowicie polski i tak się wydaje oddany sprawom polskim (drużyny strzeleckie i ich dowódca!). Uważam również, że bez ich wsparcia nie odzyskamy Polski. Te środowiska zostały w czasie naszych "polskich" przemian ustrojowych odsunięci od polskiego tortu, dlatego wiele spraw w dzisiejszej Polsce, im się nie podoba. :))))

Uważam również, że zarzut o to, że to są ludzie oddani Związkowi Sowieckiemu jest chybiony, jednym z argumentów w tej dyskusji jest to, że ci ludzie jeździli w czasie komuny na szkolenia do Moskwy - Rosji. A gdzie w tamtych czasach mieli jeździć? :) A dzisiejsi polscy oficerowie, to gdzie jeżdżą, na szkolenia do USA i do Izraela, a nasze wojsko polskie, jest przez tych sojuszników traktowane jak tani najemnicy i mięso armatnie. :)))))

Przynajmniej Ruscy naszego ludowego wojska polskiego nie wysyłali na ich kolonialne wojny na Kubę, do Wietnamu, czy do Afganistanu albo do Angoli, byli tylko tam nasi tzw. wojskowi obserwatorzy, i ludzie którzy na przykład szkolili lotników tamtych państw. Oczywiście ja jestem zagorzałym przeciwnikiem komuny jako takiej, jednak wrzucanie tych wszystkich ludzi do jednego wsiowego worka, do agentury sowieckiej i do wrogów Polski jest moim zdaniem pomyłką i jest niemądre.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
Piotr Świtecki, 2013.02.07 o 14:16
Pawle, jeśli Cię zapraszają, to i ja zachęcam - pisz. Sprawy techniczne na pewno są "do przejścia", może po prostu trzeba wygospodarować jedno popołudnie, żeby je "ogarnąć".

To, co piszesz w drugiej części swojego komentarza - to oczywiście sprawy trudne, ale też te środowiska niewątpliwie były naszym nowym-starym włodarzom niewygodne i przez lata obłożone negatywnym urabianiem opinii. Co zresztą nie było szczególnie trudne (bo to i "komuna", i był stan wojenny, i poręczny stereotyp "trepa").

Cieszę się, że o tych wojskowych środowiskach wspomniałeś.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
MatiRani, 2013.02.07 o 15:14
Pawle, na pewno masz racje z wojskowymi, wielu z nich poszlo do armii sluzyc Polsce i Narodowi z honorem. To organizacja która favoryzuje nacjonalizm, bo z zalozenia musi bronic Kraju i Naród od obcej agresji.

Natomiast dodam z autopsji znany fakt, ze w CCCP kazdy "student" z demoludu mial podstawiona KGBska qoorevke, szczególnie ci zonaci. Wielu z nich , mysle, przywiozlo sluzbowe zony z podrózy. Czyli ze byli szpiegowani na miejscu, szpiegowani potem no i szantazowani w razie potrzeby. Nawet jesli nie bylo otwartego szantazu, to swiadomosc, ze Rosja ma ich fotke z kotka w dossier nie sprzyja odwadze i niezaleznosci w podejmowaniu slusznych dla Polski decyzji.

P.S. seks, pieniadz, uznanie sa od tysiecy lat znane jako srodki do wladania krajem. Stary Testament jasno przedstawia historie plugawego Zyda, który sprzedal zone faroanowi a potem królowi Namibii, nieprawdaz? Dal pieniedzy. Ostatni cipi Livni przyznala ze fakowala sie z wrogami aby sceny wyuzdania nagrac na tasme i szantazowac...

P.P.S. Nie mozna tego aspektu zycia ludzi ignorowac, przemilczac czy przykrywac plaszczem niemadrego purytanizmu. Kazdy podrecznik wywiadu o tym pisze na licznych stronach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
Toja, 2013.02.08 o 00:40
Witam!
Dla zainteresownych bylym NE/T.Parol +inni ostatnie wiadomosci na Facebooku- 3obieg
yt
+youtu.be

Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki   
Były bloger, 2013.02.08 o 09:57
Pewnie to ważne dla naszej wspólnej rozmowy - ale czy przyjmie Pani do wiadomości to, że są ludzie (jak ja), którzy w życiu na fej-zbuka nie wejdą z pełną rejestracją. Prywatnie sugeruję nie polecac tego źródła. Ukłony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego zawalono Nowy Ekran, czyli zgniłe jajo Karkoszki 
Toja, 2013.02.08 o 12:08
Witam!
Totez wspomnialam "dla zainteresowanych"Pelna wolnosc i swoboda.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…