DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Linki, cytaty, nowiny2014.07.22 17:27

Zawisza za Izraelem

(poleca )

W bliskowschodnim konflikcie

 
Jednoznacznie lojalnościowe stanowisko Artura Zawiszy wobec polityki Izraela.
 
źródło:
+wiadomosci.dziennik.pl

(...)Nie możemy jednak zamykać oczu na to, po czyjej stronie jest racja w tym konflikcie. Tą stroną jest Izrael. 
 
No to ciekawie nam się Artur Zawisza zaprezentował. Ciekawe, w stosunku do jego wcześniejszego "judeosceptycyzmu". 

 
7285 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Zawisza, Izrael, Bliski Wschód, Palestyna, Strefa Gazy, wojna, konfikt, operacja.
Re: Zawisza za Izraelem 
Jacek, 2014.07.22 o 20:32
Adekwatnie sprezentujmy mu aktualne stanowisko.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.23 o 07:41
Szczyptę jaśniej mogę prosić?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Jacek, 2014.07.23 o 11:46
Można było jaśniej oczywiście.
Powinno być, przedstawmy Zawiszy nasze stanowisko w sprawie jego wypowiedzi.
Albo bronimy polskich interesów albo jesteśmy sprzedawczykami.
Im więcej ludzi nawrócimy z tego owczego pędu tym lepiej dla Polski.
Zadaję sobie takie pytanie: gdzie są normalni (myślący) ludzie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
MatiRani, 2014.07.23 o 16:30
No racja, tylko gdzie do Zawiszy napisac? Znaczy sie na jakim forum? Aby mialo jakis rozglos...

Przy okazji:
+www.polityka.pl

...Z posłami zajmującymi się sprawami gospodarki łączy go dziś status materialny. Poseł, który ma dwoje dzieci i oczekuje na trzecie dziś jest właścicielem 380-metrowego domu, postawionego na 1500-metrowej działce w Kolonii Warszawskiej. Ma dwa, czasem trzy samochody. A to wszystko za zaciągnięte w bankach kredyty. Wie, co mówi, gdy twierdzi, że są za drogie....

Wyglada, ze zaczynal patriotycznie i katolicko. Wypowiedz o Isra-hell-u moze byc oportunizmem. Wiadomo, ze aby wygrac wybory, potrzeba 3 rzeczy:
1. Pieniedzy
2. Wiecej pieniedzy
3. Jeszcze wiecje pieniedzy
Wiadomo równiez, ze pieniadze sa w rekach lobby sjonistycznego.

pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.24 o 11:13
Kto chce sprawę zbadać to znajdzie. Przestrzegałbym jednak przed całkowitym "skazaniem na przekreślenie". To takie trochę dziecinne dyskwalifikować po jednym zachowaniu.

Zawisza wydaje się, że wspiera RN właśnie doświadczeniem tej nieciekawej warszawskiej politycznej rzeczywistości. Zimny pragmatyzm może wyleczyć zbyt ideowo podchodzących młodych liderów od głupich błędów i rozczarowań. Zdaje się, że to jest właśnie wkład p.Zawiszy. Cóż z tego, że wiele racji jest po stronie RN (obecnie najwięcej na scenie politycznej w moim odczuciu), jeśli nie może się iść do studia o tym opowiadać? A do studia to trzeba po pierwsze "wejść". Do siedliska zła i manipulacji :). Gra toczy się wedle reguł "tej demokracji". Mieści się w tych regułach również udział w tańcu z gwiazdami. Jeśli przynosi to pozytywny skutek, a nie kłóci się z moralnością.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
MatiRani, 2014.07.24 o 16:05
1. Kto chce zbadac sprawe? ;-)
2. Przytoczylem rózne przyklady zachowania Pana Zawiszy, rozciagniete w czasie, aby ew. podbudowac negatywna o nim opinie jaka mozna sobie wyrobic po jego filosjonistycznej i niehumanitarnej wypowiedzi.
3. Pan Zawisza, jak wszyscy politycy liczacy sie na arenie, najprawdopodobniej jest socjopata lub psychopata - tu trzeba miec w glowie tezy Ponerologii Politycznej lub chocazby mechanizmy tworzenia sie Systemu Partyjnego Belloca i Chestertona.
4. Racja, jego doswiadczenia moga byc przydatne dla RN, o ile jego sila destrukcyjna nie bedzie wieksza niz budujaca Ruch Narodowy.
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.24 o 16:25
Trójka najlepsza :) hłe hłe :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.24 o 11:07
Rozumiem, dzięki.

Rozpoznanie co jest polskim interesem na bliskim wschodzie by uporządkowało trochę dyskusję. Niespecjalnie dużo, a już z pewnością stawanie po czyjejś stronie jest z tego punktu widzenia niepotrzebne. Co nie znaczy, że nie można się wypowiadać o poszczególnych "sposobach zachowań", a z pewnością takie oświadczenia jak powyższe MW jest na miejscu. Życzę tym panom by byli ministrami spraw zagranicznych.

Normalni myślący ludzie również tak jak i nie myślący pracują, grilują, dbają o rodziny. Ktoś może czasami ruszy palcem.. Jednak to tylko nasza wygoda, że ciągle o kogoś wołamy. Skoro wszystko bądź wiele wiemy to powinno znajdować odzwierciedlenie w naszym działaniu. Nie przyjedzie żaden książę na białym koniu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Jacek, 2014.07.24 o 13:22
Już samo zajęcie się (dyskusja, przedstawienie narodowych dążeń i racji) jest dużym plusem.
Do odzyskania i odbudowy Polski potrzeba bardzo wiele umysłów i rąk.
Kropla drąży skałę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.24 o 13:35
Racja, zawsze w takich momentach mi szkoda, że poczytność nie jest 10 razy większa. Nie dla chwały, a promocji propolskich treści.
Ukłony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
MatiRani, 2014.07.22 o 20:43
Hanbi nazwisko pra-pra-pra...dziadka.

Chyba ze to Zawisza nie Czarny tylko Plugawy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Adam39, 2014.07.22 o 21:57
Ja już kiedyś na temat tego plugawego zawiszy zabierałem głos. Chodziło o jego przekręty związane z objęciem stanowiska prezesa a następnie wiceprezesa w Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Jego tamtejsze przekręty finansowe w dużej mierze przyczyniły się do rozbicie tego środowiska. Christo nie chciał w to uwierzyć. Moim i nie tylko moim zdaniem, to nie jest żaden polski patriota. To jest człowiek kochający pieniądze i lubiący brylować, potrafiący się ustawić wraz ze swoją grupą tam gdzie są możliwe dla niego do zdobycia konfitury. Patrząc na jego zachowanie od chwili kiedy zaistniał w polityce, dochodzę do takiego wniosku. Być może on ma tyle wspólnego z Zawiszą Czarnym, co bulkomorowski z generałem Borem Komorowskim?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.22 o 22:16
Z pana Zawiszy cynik pierwsza liga, a obrotnością ustępuje jedynie Rysiowi Czarneckiemu czy Michałowi Kamińskiemu, a no i Kurskiemu.

Ciekawe z tą linią, bo zdaje mi się, choć mogę się mylić, że w RN to właśnie on zaczął twardo w tematach żydowskich. Używał sformułowania, zresztą bardzo smacznego i zręcznego w słownych potyczkach "judeozceptycyzm". Tu zaś nagle taka wiara w Izrael.. W momencie ultra brzydkiej "akcji" syjonistycznej..

Jest ewidentny rozłam opinii w radzie decyzyjnej RN. Tu stanowisko MW +narodowcy.net

Ten konflikt nie jest prosty i nie ma świętych. Jednak bliższe mi zdecydowanie jest stanowisko zawarte w oświadczeniu MW.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
w.red, 2014.07.23 o 07:13
Co do tego pana, trudno się nie zgodzić. Obawiam się, że tak mu blisko do RN, jak pięści do oka.Zgadzam się Krzychu z Tobą absolutnie.
To po prostu cynizm miernego "polityka" cierpiącego na schizę paranoidalną.Poopieram też MR uważającego, że przynosi on wstyd swemu nazwisku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
MatiRani, 2014.07.23 o 16:15
Troche wypowiedzi Zavishy:
Pytany w 2005 r. przez dziennikarzy portalu psz.pl, wówczas jeszcze będący posłem PiS obecny lider Marszu Niepodległości tak przedstawiał swoje poglądy: „- Jak z perspektywy dwóch lat ocenia pan decyzję zaangażowaniu się Polski w interwencję w Iraku? – Byłem i jestem wielkim zwolennikiem tego zaangażowania. (…) Oczywiście na wojnie jak na wojnie giną ludzie, czasem opinia publiczna może być zdezorientowana ale przesłanką zasadniczą było to, że braliśmy udział w dziele ofensywnej obrony cywilizacji zachodniej przed zagrożeniem terrorystycznym. Jestem usatysfakcjonowany, że polska znalazła się wtedy po właściwej stronie”.

Jak proste – kol. Zawisza wyraził w swym bodaj najsłynniejszym tekście na temat polityki międzynarodowej, opublikowanym w „Dzienniku” w styczniu 2009 r. pod wszystko mówiącym tytułem „Racja jest po stronie Izraela”. W artykule tym lider MN pisał m.in. „Zasada sprawiedliwości nakazuje nam solidarność z Izraelem”. Czym kol. Zawisza tłumaczył to swoje głębokie i jednoznaczne przekonanie? Na raczej prościutkim i nieskomplikowanym rozumowaniu (?): „Nie możemy jednak zamykać oczu na to, po czyjej stronie jest racja w tym konflikcie. Tą stroną jest Izrael”

Z jednej strony kol. Zawisza pytany o swój stosunek do Izraela odpowiada zgrabnie, że: „W odróżnieniu filosemickiej i pro-izraelskiej centroprawicy oraz antysemickiej i antyizraelskiej ultraprawicy – jestem pro-izraelskim antysemitą, więc zwracam uwagę na zachowanie Izraela, ale nie idę na pasku żydostwa”.Z drugiej jednak, we wspomnianym wywiadzie dla psz.pl – dał nieco bardziej rozbudowaną wykładnię swych poglądów geopolitycznych: „ – Mówi się że Polska stała się ostatnio adwokatem Izraela w Europie. Czy zgadza się pan z tym stwierdzeniem? – Osobiście bardzo cieszyłbym się gdyby to określenie utrwaliło się i odpowiadało prawdzie, choć sprawa jest sama w sobie ze wszech miar trudna. Trudna ze względu na powikłania sytuacji bliskowschodniej, gdzie każda ze stron ma swoje racje i nikt nie jest tam bez winy. Trudna również ze względu na historię stosunków-polsko żydowskich, które przecież wielokrotnie były konfliktowe i w cale nie koniecznie z polskiej winy bo równie dobrze w tym znaczeniu, że społeczność żydowska zachowywała się nielojalnie wobec państwa i narodu polskiego. Tak więc z jednej strony skomplikowanie kryzysu bliskowschodniego, a z drugiej trudna historia nie daje łatwej drogi do współpracy polsko-izraelskiej. Natomiast ja jestem głębokim zwolennikiem tego aby ta współpraca była świadomie umacniana i to z kilku powodów. Po pierwsze jeżeli zgadzamy się z pewną wizją amerykańską, że należy nieść przesłanie wolnościowe i wartości cywilizacji zachodniej w te obszary świata gdzie ich nie ma to wtedy widzimy, że to państwo Izrael jest swego rodzaju forpocztą cywilizacji judeochrześcijańskiej, która z trudem jako jedyne państwo demokratyczne na Bliskim Wschodzie znajduje swoje miejsce wśród morza społeczności arabskiej. Drugą kwestią jest to, że Polacy jako naród o trudnej historii powinni w szczególności sympatyzować z narodami, które odbudowują swoje państwa i mężnie bronią swojego interesu narodowego, jednocześnie podkreślając dumnie że prowadzą politykę narodową. Państwo Izrael jest znakomitym przykładem, że można być państwem cywilizowanym, demokratycznym, prowadzącym ofensywną politykę interesu narodowego, dobrym przykładem dla Polski. Trzecia kwestia jest taka, że Polacy nie zawsze mogą liczyć na życzliwość diaspory żydowskiej w świecie, jako przykład można podać agresywne zachowania amerykańskich Żydów czy to w sprawach dot. kwestii historycznych czy wręcz współczesnych kwestii majątkowych. W tym kontekście współpraca Polski i Izraela może być swego rodzaju antidotum na tamte trudne dyskusje i pokazywać, że Polacy są gotowi we wszystkim co dobre i godziwe współpracować z jedynym na świecie państwem żydowskim, czyli Izraelem. Z tych wszystkich powodów uważam, że jest miejsce na taki wręcz strategiczny sojusz i gdyby Polska rzeczywiście mogła być określana mianem „adwokata Izraela w Europie” to byłbym tym wysoce usatysfakcjonowany”.
+konwentnarodowypolski.wordpress.com

}W Polsce mamy warchołów jak pan Artur Zawisza, de facto były asystent Jurka, Pan Zawisza dzisiaj jest udziałowcem radia Hobby, które to radio zaprasza małolaty, by przysyłały rozmiar biustu. Voila Zawisza! Zawisza to tylko wierzchołek góry lodowej, za nasze tj. pieniądze z podatków – dietą pobudował dom, ustawił się na całe życie, układy, znajomości, raz u Buzka raz w ZChN raz w PiSie, tak go moherowa matulka szkoliła, by szedł „przebojem” przez życie, jest clownem!
(źródło: +blog.marekjurek.pl)


~modem :
ostatnią 'uczciwą' pracą zawiszy było odebranie udziałów w lubelskiej spółce Tempo. nie zapłacił byłym właścicielom ani grosza, a chwali się, że będzie biogazownie budować. na pracy, krzywdzie, projektach byłych właścicieli.

Do karambolu z udziałem czterech samochodów doszło też pół godziny wcześniej w Al. Ujazdowskich tuż przy pl. Trzech Krzyży. Jednak tym razem kierowca renault laguny, który jechał za szybko i spowodował wypadek, nie został ukarany. Był to poseł PiS Artur Zawisza. Przed mandatem uratował go immunitet.
(źródło: 22.03.2007, +www.aferyprawa.c)

+zdekonspirowani.blogspot.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Piotr Świtecki, 2014.07.23 o 07:20
Badzo dziękuję za podanie linku do wypowiedzi p. Zawiszy, a potem do stanowiska MW. Bardzo ważne i cenne informacyjne współdziałanie, we współczesnym zalewie (dez)informacji i chronicznym pośpiechu. Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.23 o 07:39
Widzę, że się porządnie wyspałeś i od rana komplementami sypiesz :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Piotr Świtecki, 2014.07.23 o 07:50
"W Polsce jak się uśmiechniesz, to pytają, co się stało."
;-)
(zasłyszane)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Christophoros Scholastikos, 2014.07.23 o 08:17
Okrutne, trzeba iść temu w poprzek..
:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem   
Lona, 2014.07.27 o 23:19
Panie Adamie,
Gdzie Pan pisał o przekrętach Zawiszy w NSZ? Proszę podać linka jeżeli to możliwe. Chętnie poczytam. Mnie się ta persona też nie podoba i nieraz się zastanawiałam jakim sposobem on się wkręcił do NSZ.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Piotr Świtecki, 2014.07.28 o 06:02
Z tego, co pamiętam, było w komentarzu. Ale gdzie?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
Adam39, 2014.07.28 o 12:40
Pani Lono
Pisałem o nim w komentarzach na Portalu Polacy, rok albo dwa lata temu. Zawisza wkręcił się do Związku Żołnierzy NSZ podstępem gdzie został prezesem. Narobił tam długów, zniknęło ponad milion zł na film o NSZ, nie opłacał czynszu. Stowarzyszeniu zagroziło bankructwo i eksmisja z zajmowanego na ul. Mokotowskiej lokalu. Zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, na którym został pozbawiony funkcji prezesa i wyrzucony z tej organizacji. Jak tylko nowym władzom udało się naprawić sytuacje finansową i pospłacać długi, Zawisza wraz ze swoją grupą, nie zgodnie ze statutem, na następnym Walnym Zgromadzeniu, dosłownie jak na dzikim zachodzie, albo nie tak dawno na Ukrainie, siłowo przejął władzę i od tamtej pory występuje jako wiceprezes. Część żyjących jeszcze, zasłużonych dla Polski prawdziwych żołnierzy NSZ, którzy za żydokomuny odsiadywali długoletnie wyroki, odsunęła się na bok od tej jakby zawiszowej organizacji. Potworzyli samopomocowe oddziały dla wspomagania słabszych i chorych swoich kolegów i ich najbliższych.
To na razie tyle.
Kol. MatiRani powyżej podał linki gdzie szerzej opisywana jest działalność owego "patrioty".
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zawisza za Izraelem 
MatiRani, 2014.07.28 o 17:45
no ale moje info bylo dlugie, nudne, trudne i malym drukiem
;-)
M
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…