DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Blog2013.11.05 18:37 11.06 11:12

Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?

 

Mielenie diamentów w betoniarce

 
Gdzie ludzie tam problemy. Im więcej gadania tam więcej sporów. Jak pracować na wspólne cele? Czy warto szukać wspólnego dobra? Żyjąc ryzykować czy obserwować? Jak wspólnie się naradzać?
 
Nie żebym miał pretensje do Muftiego, że podnosi i nazywa kiełkujące ziarenka wątpliwości. Po prostu się pytam i zastanawiam czy wałkowanie w kółko wątpliwości daje pozytywne efekty czy nie powoduje jedynie samej nieufności.

Notka jest polemiką do tych notek szanownego Muftiego:
+polacy.eu.org
+polacy.eu.org

Tak teksty Muftiego mówią trochę o charakterze autora. Jest to zrzędzenie nie analiza. Nowe konkury portalowe na zrzędliwość? :-)

Czy to tak musi być zawsze, że starsi na młodszych gadają? Może musi.

Nie analiza bo objęła by ona również wszystkie aspekty pozytywne by zważyć w miarę równo sprawę. Tak to jest wyrazem powątpiewania i sianiem zniechęcenia.

Jakie niby pozytywy? Po pierwsze, że ktoś dzisiaj mówi o niepodległej i suwerennej Polsce. Po drugie mobilizuje Polaków w liczbie dziesiątek już tysięcy by zjechały do stolicy w pozytywnej manifestacji! Tak pozytywnej. To, że dziś wygląda ona jak zbudowana na kontrze źle świadczy o rzeczywistości otaczającej, a nie o tej inicjatywie. Po trzecie słychać gdzieniegdzie postulaty i tezy, których nie było od 10 albo i 15 lat w mediach! Pamiętam dobrze, że w dziewięćdziesiątych latach w telewizorniach naprawdę odbywały się walki. Różne punkty widzenia ścierały się ostro i z rumieńcem na twarzy, wtedy to się działo naprawdę! W tym tysiącleciu zaś były tylko ustawki. Konflikty, które nie wywoływały emocji na przypudrowanych twarzach aktorów. Po czwarte idzie jakaś antyliberalna i pronarodowa formacja. W czasach śmierci wartości wyższych albo lepiej w czasach w których wyższymi wartościami stały się wartości niższe, ktoś pokazuje kierunek. Czyżby nie było słychać tego kierunku? To do czego złażą się Ci wszyscy młodzi ludzie?

To tyle w ramach ciosu na odlew ;-).

Teraz odnośnie poszczególnych zarzutów i kwestii.

Efekt Winnickiego to zjawisko naturalne dotyczące każdego prelegenta mówiącego rzeczy nowe. Rodzą się pytania wynikające z twierdzeń i tez, ale często skończyły rodzić się za późno, już po spotkaniu. To więc nie efekt Winnickiego tylko efekt pracy mózgownicy słuchaczy. Brawa dla słuchaczy za pracę!

Chętnie się dowiem jak staje się człowiek mężem stanu? Rodzi się nim? Mi się wydawało, że w toku wieloletniej działalności, którą ja wolę nazywać służbą, i jeśli jest charyzma to jeszcze lepiej. Mężem stanu Pan Winnicki więc stać się może w przyszłości czego mu życzę. Natomiast podnoszenie tego zarzutu jest lekko zabawne. Tak jakby otaczali nas sami mężowie stanu i tu taki jakiś nadaktywny działacz Winnicki się wyrwał przed szereg.. A mógł siedzieć w domu i nie skorzystał..

Zabrakło czasu i na Winnickiego stratega i na wiele innych. Między innymi, żeby posłuchać czegoś więcej na temat technologii prowadzenia pracy pozytywnej, która przynosi efekt. Jak to robić by utrzymać równowagę między gadaniem a jakąś konkretną robotą. Można by się wtedy zastanowić nad własnym wkładem w budowanie Polski. Zabrakło na to, zabrakło na tamto ale mieliśmy świetne i bardzo udane spotkanie. Może zaprosimy kogoś następnego?

Życie ludzkie nie jest nadrzędną i bezwzględną wartością, choć ma ogromną wartość! Apropos założyciela Kościoła „kto chce zachować swoje życie stracie je, a kto straci swe życie z mojego powodu, zachowa je” (cytat z pamięci). To właśnie jest pacyfistyczno lewackie patrzenie, które zachowanie życia traktuje jako wartość. Tak sobie żydowscy nadzorcy w niemieckich obozach kupowali życie dłuższe o kilka tygodni upadlając się znacznie bardziej niż skrajnie. Są rzeczy dla których warto żyć i za które warto umrzeć. Są sprawy za które swoje życie, choćby krótkie, niedojrzałe, jeszcze nie mądrutkie, oddały tysiące ludzi. Nie jest wcale przesadą powiedzenie, iż teraz ja piszę po Polsku, a państwo mnie rozumiecie dzięki postawie naszych przodków, braci Polaków. Tak jest z pewnością.

Tematem na osobne rozważanie jest to kto dziś uwzględniając piszącego i czytających, oddałby życie za Ojczyznę. Nie chodzi tu wcale o romantyczne umieranie pełne patosu. Kto jest gotów zaryzykować swoim życiem prowadząc je w pewien konkretny sposób? Moim zdaniem Pan Winnicki ryzykuje swoim życiem już dziś, żyjąc w taki sposób, czy można to powiedzieć o nas? Ryzykuje będąc dwudziestoparolatkiem. I będąc nim moim zdaniem daje całkiem potężną lekcję odwagi nie tylko młodszym od siebie. Wiek w tej kwestii jest wtórny. Aleksander Wielki nie czekał z podbojami aż osiągnie wiedzę całego świata.

Inną sprawą jest poświęcanie czyjegoś życia. Proszę postawić się w roli dowódcy, który wydaje rozkazy wiedząc, że będą one oznaczały śmierć nie tylko wroga. Takie rozważanie może sobie przeprowadzić ktoś, kto jest osobą odpowiedzialną. Odpowiedzialność za sprawę i odpowiedzialność za życie. Co można poświęcić na ołtarzu Ojczyzny? Osobny temat.

A jeszcze zahaczyło się przy tej okazji, że Ojczyzna czy naród mogą stać się idolem. Idolem niech będą. Moim zdaniem i w tym punkcie się zgadzam z intencją Muftiego, wymienione nie mogą stać się bożkiem. Bożek to coś wyżej postawionego od Boga. Pierwsze z dziesięciu przykazań wyraźnie nam chrześcijanom wskazuje sposób pojmowania wartości. Stworzyciel jest ponad stworzeniem i zrzeszeniami stworzeń. Czy narodowcy są bałwochwalcami? Moim zdaniem niektórzy mogą być. Przesadzając z pewnymi postawami i akcentami modlą się do czegoś co staje się ideologią ponad wszystko.

RN bez przyszłości. No to można powiedzieć o każdym. Śmiesznie to brzmi jak się takie sądy wypowiada o urodzonym dziecku, które sobie w miarę szczęśliwie dorasta.

Wizerunek marszu nie odpowiada, bo zbyt hałaśliwe są te klipy zapraszające. Proszę bardzo zrobić mniej hałaśliwe albo z inną odpowiadającą wrażliwości muzyką. Szczególnie w tym roku widać, że ilość spotów reklamujących marsz ma dynamikę wzrostową. Jeśli ktoś myśli, że bez pieniędzy da się zarządzać wizerunkiem tak wielkiego dzieła jakim jest Marsz Niepodległości to słabo się raczej zna. Wizerunek jest jaki jest. Moim zdaniem prawdziwy, nie pudrowany, autentyczny.

Nie odpowiadają marzenia liderów? Mają obowiązek snuć wizję na miarę XXI wieku? No mają ale może niektórzy z nich nie mają czasu. Też bym chętnie jako nie lider sobie posnuł marzenia tylko czasu ostatnio brak nawet, żeby notkę klepnąć, a co dopiero by marzyć. No ale tu racja. Możemy tego od nich chcieć.

Możemy mówić o oczekiwaniach ale trzymajmy się równowagi by tymi oczekiwaniami nie zabić. Pewne rzeczy rodzą się w trakcie. Trzeba mieć na względzie, że rozmawiamy o procesach żywych, toczących się.

W tym kontekście upatrywałbym postulat większej ilości pozytywów w retoryce. Jakiejś dobrej wizji. To obowiązek tego, który prowadzi ludzi. Bo rację tu oddaję zgadzając się zupełnie z Muftim. Skrzydło pozytywu wymaga wzmocnienia. Rozbudowy. Nie byle jakiej! To wymaga opracowania. Michnik potrafił u Lisa snuć okrutny obraz polskości. My musimy umieć snuć piękny obraz polskości, kwitnący, osadzony na właściwych fundamentach, dobrze uczesany, szalenie pociągający!

Nie miejmy jednak pretensji, że polskie środowiska narodowe tego nie mają. Niech będą one podlane odrobiną nadziei, smakiem zwycięstwa, nutką optymizmu i zaufania! Wtedy z pewnością jak grzyby po deszczu będą rosły pozytyw, bo to samonakręcający się efekt. Ten punkt jest warty większego podkreślenia i tu nieśmiało bym wskazał rolę społeczności portalu. Zacznijmy się w tej materii ścigać!

No i w kółko o tym, że to młodzi. Tu nie wiadomo nawet czy trwonić literki czy nie. Szklanka jest w połowie jaka? Potrzebują młodzi zadymy? Pewnie część niewybieganych chłopaków lubi dreszcz emocji. Jednak nie sądzę by wszystkie młode piękne panie, które udają się 11 listopada na marsz cieszył widok policyjnych kordonów czy testu w ulicznym kryterium. Powiem więcej, wiem, że nie. Do kogo więc stawiany jest zarzut? Do kibiców? W ten sposób można w każdego sypać oskarżeniami. Ja bym sypnął w ponad 20 mln dorosłych Polaków, którzy są bierni i obojętni..

Nie wiemy co zostanie z tego zrywu młodych z jakim mamy do czynienia. To fakt. Faktem jest też to, że zamiast się cieszyć, iż tym ruchem dowodzą narodowi katolicy to pojawia się zrzędzenie. Takie, które w swej percepcji traci z pola widzenia fakt, iż na czele tego buntu młodych mogły stanąć orki Palikota!

Obalenie jest niekonkretne? Przecięcie na początek mentalne okrągłostołwej konstrukcji uwarunkowań jest niekonkretne? Ręce opadają na podłogę. Owszem jest to konkretny postulat aksjologiczny. Pokazujący jak naprawić Polskę. Gdzie trzeba przyczepy tego antypolskiego qazi państwowego systemu spiłować. Przywraca ono poczucie sprawiedliwości, porządku, ładu. To jest samo w sobie ogromny konkret. Być może większy niż skazanie jednego czy drugiego bandziora sbeckiego. Nastąpi powrót wzorca uczciwego człowieka. Uczciwego przedsiębiorcy. Uczciwego pracownika. To nie jest konkret?

Czy ktoś może skorzystać na działaniach RN roztoczywszy swoją opiekę? Próby narzucenia parasola specjalistycznej opieki podejmowane są na pewno. Nawet od naszego sympatycznego masonofila słyszymy publicznie o niepublicznych kontaktach. Co z tym można zrobić? Można się bać. Można zrzędzić. Można wzmocnić swoją pracą stronę słuszną.

Dlatego zapytałem p. Winnickiego czy widzą te gry. Sporo widzą, wszystkiego nie sposób.

Nie słyszałem by środowiska RN jakoś specjalnie używały antylemingowej retoryki. Nie umywa się to do retoryki blogowych pisiąt. Natomiast antylewacka już jak najbardziej. Tego uwarunkowania historycznego się nie zmieni w środowiskach twardo narodowych. Siła drzemie w rozwoju „normalsów”. W przyszłości. Szacunek dla każdej osoby, choć jest jak najbardziej katolicki i cywilizacyjnie łaciński jest nadwyrężony jako tajna broń wroga! Dziś nie można na pogrzebie jednego zdrajcy czy innego agenta głosić prawdy przez fałszywie pojęty szacunek. Wykłady z szacunku byłyby moim zdaniem pożądane by dobrze złapać gdzie on się powinien zaczynać i gdzie powinien kończyć.

Eurowybory złe. Argumentację, że to poligon doświadczalny dla kadr, że miejsce istnienia w debacie publicznej, że możliwość podkradania i wiezienia się na wypracowanych hasłach przez konkurentów, że opcja nawiązania współpracy z innymi eurosceptycznymi narodowcami, że UE to fakt którego nie można ignorować w swym świętym oburzeniu, że to całokształt maratonu wyborczego, że polityczne doświadczenie, to się pomija. Za to, że kasa i uwiedzenie, przez salony. No i że na pewno są tacy co mają pobudki ekonomiczne to stanowi smaczek ponad smaczki.

W skrócie, karierowicze byli zawsze i wszędzie i tak pozostanie. Będzie pierwszy test, będą pierwsze ofiary. A że pieniądze za tym idą? Niech idą. Chciałbym by wszyscy uczciwi ludzie dobrze zarabiali. Chciałby, żeby RN zdobył 20 miejsc w europałlamencie i 30% urobku przeznaczał na dobre polskie inicjatywy. Jest tu jeszcze wiele niewypowiedzianych argumentów za i przeciw. Obie wersje start i brak startu obarczone są ryzykiem.

Holocher Przemysław pokazał technologię myślenia o wpływach w RN. Rodzaj gierek i walki o wpływy, którymi niezbyt do siebie zachęcił. Niestety w kontrze do świetnych wystąpień i tekstów publicznych. Powstał dysonans poznawczy. Pojawia się naturalne pytanie czy inni liderzy tacy też są? Ja bym uczciwie pokazywał to, że tarcia i walki wewnątrz RN nie są eksponowane, a eksponowana jest wspólna praca. Czy lepiej czekać, aż wreszcie pojawi się następny objaw tarć? Niedobrze się stało, że z w radzie decyzyjnej powstał wyłom. Co gorsza będą następne ciosy oby nie śmiertelne.

Dyskretna perfidia ludzkich sitw dosięga z pewnością i RN. Rozgrywki personalne i wzajemna rywalizacja, jeśli nie przez wyniszczenie to choć przez przemilczenie z pewnością są w ruchu. Tylko ja się normalnie otwarcie pytam. Co powinniśmy eksponować? To, że tam gdzie ludzie to i problemy? Z jakiej gliny są zbudowani działacze RN to się okaże prędzej niż później, bez obaw.

Udział w Marszu Niepodległości jest pozytywną aktywną manifestacją patriotycznej postawy. Gdy liczba uczestników przekroczy kilkaset tysięcy ruszą zmiany. Ja bym pracował nad tym by tylu ludzi zechciało się ruszyć, a w między czasie pracować nad jeszcze nie pełną treścią zmian. Jak tam Węgry? Pozytywnie czy nie? Zmieniają się? No tak, ale za mało! Szklanka jest w połowie jaka?

A na to, że wszystko jest przedstawieniem dla mas, włącznie z RN i że być może szykuje się nowa Magdalenka argumentu nie ma. Po to starałem się o spotkanie z P.Winnickim by każdy mógł zajrzeć w jego duszę przez oczy i określić swój stosunek.

Przejąć inicjatywę, RN musi być autentyczny i przejrzysty absolutnie i perfekcyjny etycznie. Jasno widoczny fundament, oceniać działania liderów. Ukazywać prawdę. Poświęcać swoje życie i brać odpowiedzialność za władzę. Te postulaty i mi są bliskie. Niech taki będzie ten RN! 
 
Foto: Sesja fotograficzna z okazji Dnia Flagi RP
Źródło: +www.facebook.com 

 
7161 odsłon  średnio 5 (10 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: polemicznie, Mufti Turbanator, Robert Winnicki, Ruch Narodowy, wątpliwości, racje, sugestie, opinie, poglądy.
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.05 o 18:44
5 pkt za tok rozumowania
pozdrowienia
MStS

PS. Jeżeli RN tak wygląda tak, jak pierwszy przedstawiciel z prawej, to Konserwatysta idzie, prosto w dym... :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 18:54
Myśli nieuczesane! Jak taka białogłowa przy takim niedźwiedziu! A kysz do gawry!

:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Marek Stefan Szmidt, 2013.11.05 o 19:55
Jestem strzyżony "na zero", więc nie może być mowy o jakimkolwiek nieuczesaniu...

Poza tym, nie wolno obrażać Pana B*ga, gardząc Jego dziełami
:-)

pozdrawiam równolatka (patrz wpis poniżej)
wiecznie młody
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:39
Jeśli Pan tak ścięty na pałkę to ewidentnie kosmate myśli muszą być autorstwa Myśli. Postępowy ten konserwatyzm :-).

A co do dzieł Bożych to są one DOBRE. Niektóre zaś i tu między nami zgoda są BARDZO DOBRE!

Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?   
Lona, 2013.11.05 o 19:42
Pan, Panie Christo to chyba po 60-tce co najmniej bo tego osoba młoda nie mogła napisać. Kawał dobrej roboty. A ja się tu tak spouchwalałam, przez "ty" leciałam ....;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:40
No to Pani Lono cieszę się, że już mamy za sobą te ustalenia ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.05 o 20:02
Christo.
Masz piątkę, jednak daj Muftiemu pozrzędzić. Niech młodzi działają, bo to znaczy, że żyją, że Polska jeszcze żyje. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:44
Niech zrzędzi :-). Jak kocha to zrzędzi byleby nie popadł w zimną milczącą obojętność :-).
Niech działają ale też niech usłyszą od starszych radę. Gdyby się dało bez okraszenia sosem czarnowidztwa i narzekania to by tym młodym lepiej do mózgu się wdarło.

Pozdrowionka!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.06 o 07:51
Christo.
Śmieję się, bo zawsze Mufti pisał, że to ja jestem zrzęda:-))) A to jest nas dwóch. Zawsze to rażniej:-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.06 o 07:54
Ostatnio mało zrzędzisz, przekazałeś pałeczkę czy po prostu mało piszesz? ;-)).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.06 o 08:05
Christo.
Pewnie mało piszę. Mam jednak te same wątpliwości co Mufti ( pisałem o tym)
Pewnie dobrze, że mało piszę. Ostatnio wyczytałem (chodzi o malarstwo - ale czy tylko)mniej maluj, więcej patrz :-))) Pozdrawiam
Ps. A za zdjęcie daję 10. Oczywiście za te nasze piękne POLKI:-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.06 o 08:10
Maksyma całkiem sensowna.

Ja nie pozbawiam nikogo prawa do wątpliwości. Dorzucam po prostu na szalę trochę pozytywniejszy punkt widzenia. A gdzie prawda? Spokojnie się to okaże. Jak powstawała liga to na początku też było sporo entuzjazmu. A skończyła robiąc więcej strat niż pożytku. Jednak liga nie osiągnęła takiej mobilizacji jak RN. Widać, że lepsi gracze są w RN niż byli w lidze. Tylko pytanie o ile lepsi i czy najlepsi?

Realnie zaś wygląda to tak, że "na razie popieramy bo to najlepsze co jest".

Pozdrawiam
ps. będziesz 11 w Warszawie? Nie wiem czy jednej małej szklanej flaszki z krupnikiem nie przeznaczyć dla Ciebie do testów :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?   
Lona, 2013.11.05 o 20:39
Coś mi się tłucze po głowie i spokoju nie daje...

Czy o "dawaniu życia" możemy mówić tylko wtedy, kiedy człowiek w sposób dosłowny ginie za coś?
A sytuacje kiedy zamiast uganiać się za jakąś 'blondi", robić karierę zawodową, czy zbijać kasę jak to dziś w modzie, organizuje jakieś marsze, pikiety, chodzi na spotkania z ludźmi z malutkiego portalu bo oni maja pytania do niego, czy to nie jest "dawanie życia" ? Przecież aby to robić rezygnuje z części swojego życia prywatnego dla dobra innych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Adam39, 2013.11.05 o 20:59
Lona, bardzo pięknie napisałaś.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?   
Lona, 2013.11.05 o 21:55
Adam39

dziękuję

A Pana podziwiam, ze się Panu chciało przyjechać na to spotkanie z Winnickim.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Adam39, 2013.11.05 o 22:51
Szanowna Lono, chciało mi się i to bardzo, i jestem wdzięczny z możliwości bycia na tym spotkaniu. Było bardzo pożyteczne i dało mi dużo optymizmu w spojrzeniu na dzisiejszą młodzież. Ubolewam, że najprawdopodobniej nie będę mógł być fizycznie na tegorocznym Marszu Niepodległości, przyplątały mi się jakieś tam problemy z dłuższym chodzeniem, myślę że na pewno przejściowe.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:46
Tego to mało kto rozumie droga Lono. Oddawać życie to poświęcać czas. Łatwiej myśleć, że skoro za darmo poświęca czas to tylko po to by potem się nachapać niż obdarzyć podziwem taką postawę.

Serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.06 o 02:14
Czy o "dawaniu życia" możemy mówić tylko wtedy, kiedy człowiek w sposób dosłowny ginie za coś?

Wydawało mi się, że to oczywiste, że nie.

Podobnie jak wydawało mi się oczywiste, że parcie na salony Europy jest - delikatnie mówiąc - dwuznaczne i bynajmniej na "poświęcenie sprawie" nie wygląda. Wygląda właśnie na owe "uganianie się za karierą zawodową" (tak, w polityce też można zbijać kasę) i "blondi" (czyż nie mówi się, że polityka to najlepszy afrodyzjak?)

Rozumiem, że Wallenrod i Kukliński i w ogóle romantyzm aż w uszach trzeszczy, ale jeśli pod hasłami obrony przed szajką bandytów do niej się wstępuje, będzie to zawsze dwuznaczne.

Mam wrażenie, że psuję Państwu zabawę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.06 o 07:52
Przecież wiesz, że nie psujesz. W ciągu roku się okaże czy gdzieś tam się dostaną, kto się dostanie i co ewentualnie z tym faktem zrobią. Siłą rzeczy będzie się musiał pokazać drugi szereg. Drugi szereg zawsze najwięcej mówi o ekipie.

Bynajmniej nie powiedziałem, że start w eurowyborach jest niewątpliwie słuszny. Takiej pewności i przekonania nie mam. Po prostu do tej pory nie było błędu na poziomie strategicznym. Czy start nim się okaże? Wolałbym żeby wyszło na moje. Zobaczymy.

Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?   
Lona, 2013.11.06 o 10:41
"Wygląd" zależy od tego jakie okulary założysz -różowe czy czarne - polecam te bez kolorów, lepiej widać, można zobaczyć wszystkie za i przeciw , wyargumentować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.06 o 10:50
Jakoś nie widzę tych mnogich argumentów gaszących moje wątpliwości.

Chyba jednak nie wiadomo do końca i obiektywnie, co i jak. W efekcie różne indywidualne oczekiwania i doświadczenia prowadzą do różnych wniosków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.06 o 11:06
Jeśli idzie o mnożenie wątpliwości to też bym śmiało trochę mógł dołożyć. Jedną taką fajniutką. Ludzie. Nie wierzę w ludzi. Ludzie są zawodni. Ludzie zdradzają. Ludzie mają pobudki, które nie zawsze są czytelne. Z natury ludzie są egoistami. Gdzie wielkie pokusy władzy i pieniędzy tam ludzie okazują się mali. Ludzie, ludzie, ludzie.. Lepszej wątpliwości Mufti raczej nie znajdziemy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest?   
Lona, 2013.11.06 o 11:14
Ciesze się, ze widzisz obecność argumentów. I o to właśnie chodzi -aby były anie tylko same "gołe" opinie.
Jednego jakis argument przekonuje, drugiego nie. To rzecz naturalna, indywidualna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Adam39, 2013.11.05 o 20:52
Christo, z mojej strony piątka. Znakomity tekst.
Przemyślenia bardzo zgodne z moimi. I te dotyczące młodych, w tym oczywiście Roberta Winnickiego, działającego mądrze, jednocześnie z wielką odwagą na pierwszej linii z narażeniem zdrowia a nawet życia.
Moim zdaniem Marsz Niepodległości jest radością z odzyskania Polski przez Polaków i dla Polaków, a jednocześnie demonstracją jedności Polaków w tych trudnych dla nas czasach, gdzie polskość jest prześladowana i niszczona przez rządzących i ich akolitów.
Im więcej Polaków na Marszu, tym łatwiej nam się policzyć i zorganizować by pognać precz uzurpatorów.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
teli, 2013.11.05 o 21:20
dawno nie czytałem tak zacnych tekstów, brawo Krzysztof, tak samo jak brawo dla Winnickiego, rośnie w siłę, miałem obawy czy oby na pewno już czas na Ruch Narodowy, no ale cóż inaczej się nie da, nie można ciągle być w opozycji pozaparlamentarnej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:51
Krzychu dzięki za dobre słowo. Pytanie moje jest takie ilu jest Winnickich w tym RN. Oby tylu by nie dało się zbyt łatwo go osaczyć i wyeliminować operacyjnie.
Pozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
teli, 2013.11.05 o 23:31
chciałbym żeby stworzył jednak partię wodzowską, partię z liderem i drugim szeregiem, bez baronów i lokalnych wataszek

nie mogę się rozwinąć bo mi dziecko chodzi po głowie :-) spać nie chce a jest po 23 :-) no i jeszcze zaliczenia w szkole, no co za czasy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 22:49
Dziękuję Adamie szanowny, ciekawi mnie to bardzo czy uda się i co konkretnie się uda zmienić. Nie widzę narazie żadnych poważnych błędów ani odstępstw od logicznej linii rozwoju tej inicjatywy. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Pozdrawiawm
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Leszek, 2013.11.06 o 08:54
No przede wszystkim Ruch Narodowy jest koncepcją poważną poważnych środowisk katolickich. Młodzież Wszechpolska wyrosła ze środowisk ministranckich a za Robertem nie stoi tylko Artur czy inny Marian ale także Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Żaryn i połowa Kościoła w Polsce. Działąją logicznie -- odwołują się do ludzi zniecierpliwionych i radykalnych (nawet logo jest jakby żywcem od Hitlera). Zagospodarowują tych, którym nie wystarcza PiS, a których mogłyby zagospodarować wywiady krajów którym zależy na destabilizacji Polski. Z tego na pewno coś będzie jeśli zaplecze się nie odwróci. Aha, i przestańmy krytykować chęci startu w wyborach jeśli uważamy się za czynnie zainteresowanych polityką. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.06 o 09:06
No ale Leszku, Twoim zdaniem jak można startować w wyborach do europejskiej bestii? Czy to nie jest tylko ciąg do kasy?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Leszek, 2013.11.06 o 14:04
UKIP w Wlk. Brytanii jest tak samo anty-UE a startuje i tylko w tych wyborach przechodzi, dzięki czemu ma środki na działalność i nie musi się sprzedawać sponsorom. Nie wpływa to na odwrócenie się od nich wyborców. Same plusy :-) pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.06 o 16:12
Obrońcy demokracji, libertarianie i - jakżeby inaczej - konserwatyści? +pl.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Leszek, 2013.11.07 o 10:40
UKIP jest ugrupowaniem jawnie prożydowskim, a przy okazji tak, a jakże, konserwatywnym. czy to ostatnie to jakiś zarzut na tej stronie w jej nowej odsłonie :-)?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.06 o 10:40
Znowu będę posądzony o "idealizm", ale pp. Ziemkiewicz, Michalkiewicz i Żaryn bynajmniej nie dla wszystkich są postaciami nieskalanie świetlanymi (to mają być teraz jakieś alternatywne wobec reżimowych "autorytety moralne"?)

Hasło "połowy Kościoła" zaraz prowokuje pytanie: której połowy? Łagiewnickiej? Toruńskiej? A może "trzeciej połowy" - tradsów? (Swoją drogą niezmiernie żałuję, że po zadeklarowaniu przez p. Winnickiego "tradycyjnego katolicyzmu" nie zacząłem odmawiać Ave Maria, gratia plena..., dając p. Winnickiemu szansę na dokończenie. Zawsze warto uściślić pojęcia ;-)

przestańmy krytykować chęci startu w wyborach jeśli uważamy się za czynnie zainteresowanych polityką
A to czemu? Bo branie udziału w wyborach to właśnie jest polityka? No, to ja dziękuję, ale uważam się za "czynnie zainteresowanego" czymś więcej.

Dziękuję za zabranie głosu, pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Leszek, 2013.11.07 o 10:37
:-) Nie wiem która połowa Kościoła ale to można prześledzić po np. parafiach na trasie marszruty Stanisłąwa Michalkiewicza.
Zmian można dokonywać teraz albo demokratycznie albo niedemokratycznie. Odmowa startowania w wyborach to jasna deklaracja i ja na miejscy Donalda Tuska i Ministra Sienkiewicza już bym się zaczął bać gdyby z takim rozmachem prowadzona akcja miała jawnie prowadzić do przewrotu zbrojnego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.07 o 12:05
Hasło przewrotu zbrojnego traktuję oczywiście z przymrużeniem oka.

Zmiana - demokratyczna czy niedemokratyczna - nie zajdzie, jeśli ograniczy się do polityki, a nie będzie wynikała z gruntownej przebudowy świadomości zwykłych ludzi. O tym Ruch Narodowy mówił, ale obawiam się, że na słowach się skończyło, skoro w oczy zajrzał złoty blask salonów.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.07 o 12:07
I złota! Nie zapominajmy o złocie. Trzeba teraz obserwować w wywiadach u kogo już symbol dolara zastąpił źrenice :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Leszek, 2013.11.07 o 14:09
"Hasło przewrotu zbrojnego traktuję oczywiście z przymrużeniem oka."
A jakże inaczej. Bo jeśli przeciw Układowi to z czym? A jeśli jednak mimo to, to chyba za przyzwoleniem Układu...

zmiana...
"jeśli ograniczy się do polityki, a nie będzie wynikała z gruntownej przebudowy"
Ale zaraz, to gruntowną przebudowę mają robić politycy? Nie pisarze, publicyści, reżyserzy, piosenkarze, nauczyciele, itp? A politykę? Nikt?
:-]]
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Piotr Świtecki, 2013.11.07 o 14:21
Chyba się tak pozawijało, że się kompletnie nie zrozumieliśmy :-)

1. Oczywiście, że za przyzwoleniem układu. Wszelkie działania na zewnątrz naszych głów i serc, póki co, są na terenie należącym do układu. To układ rozdaje klocki, chociaż powoli zaczynamy się nimi bawić po swojemu.

2. To idzie wydaje się równolegle. Ale fundamentem polityki i wielu innych obszarów (kultury, sztuki, edukacji) powinna być świadomość narodowa.
Polityka, jeśli nie będzie tej świadomości wyrazem, będzie pusta i nie doprowadzi do zmiany (co najwyżej doprowadzi paru liderów do koryta, a paru młodych do krótkiej, ulicznej ekstazy).

Pozdrawiam ekstatycznie! ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy Ruch Narodowy jest .. no właśnie jaki jest? 
Paweł Tonderski, 2013.11.06 o 12:24
Obecny polski ruch narodowy jest nadal niezorganizowany, jest nadal młodym ruchem, młodych patriotycznych Polaków...

Jednak to wszystko można wykorzystać dla dobra Polski, to wszystko można przekuć na zwycięstwo a nie na klęskę.

Czy jeszcze trzy lata temu ktoś mówił o tysiącach młodych Polaków maszerujących pod polską falangą i pod mieczykiem Chrobrego, którzy będą tysiącami maszerowali pod pomnik Dmowskiego?

ps

Osobiście zająłbym się nie samym ruchem, bo on idzie swoją polską drogą, i na pewno z niej nie zejdzie, ale ludźmi, którzy wokół tego wszystkiego się kręcą, chcąc to wszystko wykorzystać do swoich partykularnych interesów lub do tego, aby tę inicjatywę zawłaszczyć lub przejąć.


ps

A w tym samym czasie PiS chce ten marsz przenieść do Krakowa, marsz radości, który będzie kończył się na Wawelu w krypcie pod dzwonami, gdzie w tradycji polskiej chowano przechrztów i zdrajców.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…