DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Linki, cytaty, nowiny2013.03.12 21:31

Sakiewicz się uaktywnia

(poleca )

Winnicki ripostuje

 
Warto rzucić okiem na tą polemiką by przekonać się kto jakiego typu argumentów używa.
 
źródło:
+www.prawy.pl

W najnowszym artykule pt. "Naród i narodowcy", redaktor naczelny Gazety Polskiej walczy z "rozbijaniem obozu patriotycznego" i "rusofilstwem" narodowców.

Na początku warto zastanowić się nad terminem "obozu patriotycznego". Wypada bowiem zapytać; co jest wyznacznikiem przynależności do tego obozu? Jeśli patriotyzm rozumieć jako walką o suwerenność państwa, to czy mieszczą się w nim zwolennicy Traktatu Lizbońskiego?

Jeśli postrzegać go przez pryzmat dbałości o tożsamość narodową i prawdę historyczną, to czy do patriotów można zaliczyć ludzi, którzy sprawując najwyższe funkcje w państwie, celowo przemilczali sprawę ludobójstwa na Polakach z Kresów, dokonanego przez UPA? Którzy wspierali głównego patrona banderyzmu na Ukrainie - Wiktora Juszczenkę?

Jak zmierzyć przynależność do obozu patriotycznego? Może przywiązaniem do wartości chrześcijańskich? Ale jeśli tak, to czy symbolem obozu patriotycznego może być postać sprzeciwiająca się wpisaniu jednoznacznej obrony życia poczętego do konstytucji RP?

Nie jest tym wyznacznikiem również, jak się wydaje, pełna lustracja poprzez otwarcie teczek, bo ta została zablokowana przez osoby, które, jak sądzę, redaktor naczelny GP z pewnością do "obozu patriotycznego" by zaliczył.

Chyba, że obóz patriotyczny to wszyscy przeciwnicy rządu Tuska. Ale nie sądzę, by Leszek Miller był człowiekiem, o którego nam w tym kontekście chodzi. Jeśli nie powyższe kryteria (suwerenność, tożsamość narodowa, prawda historyczna, konsekwentna lustracja, wartości chrześcijańskie), to jak można opisać obóz patriotyczny? Czy Tomasz Sakiewicz jest w stanie podać jakiekolwiek inne kryterium poza tym, o które, jak się wydaje, tak naprawdę mu chodzi - o popieranie partii Prawo i Sprawiedliwość?...

Inna sprawa, to osobista wiarygodność człowieka piszącego o "rozbijaniu obozu patriotycznego, czego chcą wrogowie naszego narodu". Czy wiarygodny w tym kontekście jest człowiek, który kilka dni po dołączeniu do Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości ogłasza, że "nie ze wszystkimi uczestnikami Marszu jest nam po drodze"? Który zamiast współpracy podczas manifestacji, separuje swoje własne środowisko, akcentuje odrębność? Który atakuje innych członków Komitetu Poparcia językiem Gazety Wyborczej i opowiada na spotkaniach nieprawdę o organizatorach Marszu? Bzdurząc coś o "ruskiej partii", która ma rzekomo powstać 11 listopada?

No właśnie, parę zdań o "ruskiej partii". Sakiewicz walczy w omawianym artykule z narodowcami zapatrzonymi w Moskwę. O tyle to dziwne, że owszem, istnieją tacy, skupieni głównie wokół "Myśli Polskiej". Tyle, że jest to środowisko od ponad 20 lat niezmiennie marginalne, nie tylko na scenie politycznej, ale nawet wśród samych narodowców.

Ciekawe też, że wywodzący się z tego środowiska poseł i wiceminister z ramienia PiS-u, Bogusław Kowalski, jakoś nigdy pod wnikliwe pióro Sakiewicza chyba nie trafił. Zamiast doszukiwać się "moskali" i "pogrobowców PRL-u" tam, gdzie ich nie ma, może zajmie się wnikliwiej sędzią Kryże albo ministrem Jasińskim?

Oczywiście, wszystkie postawione przeze mnie pytania, są retoryczne. Doskonale bowiem zdaję sobie sprawę, że nie o żadną "jedność obozu patriotycznego" chodzi, a o monopol. Zarówno Jarosław Kaczyński, jak i wspierający go gorliwie Tomasz Sakiewicz nie mogą pogodzić się z myślą, że można głosić idee, budować ruch społeczny i tworzyć program o narodowo-patriotycznym przesłaniu poza ich kontrolą i nie na ich konto. I dlatego, w imię "jedności", będą się starali Ruch Narodowy zadusić w "braterskim uścisku". Tyle tylko, że on jest zbyt dynamiczny i zbyt szybko rośnie, żeby te plany się ziściły.

Robert Winnicki - prezes Młodzieży Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. 
 
Tomasz Sakiewicz na salunie +tomaszsakiewicz.salon24.pl

Kiedyś Jarosław Kaczyński znalazł się na jednej drodze z Romanem Giertychem i na tej drodze mieli się posuwać. Nic z tego nie wyszło. Co prawda jeden "lepszy" od drugiego ale nauka taka, że pis przystawki zjada. Pisowi my już dziękujemy. Pis nie = Polska! 

 
2979 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Winnicki, Sakiewicz, Ruch Narodowy, narodowcy, prawy.pl, Gazeta Polska.
Re: Sakiewicz się uaktywnia 
w.red, 2013.03.13 o 13:44
Prawdziwym problemem polskich narodowców jest nie tyle podział na wzmiankowane przez Ciebie Krzysiu stronnictwa. Co raczej zamknięcie się w twierdzy z fosą dodatkowo zakopanie się na "pozycjach". Czyli brak pragmatyzmu, oraz zanik wartości którym hołdowały wcześniejsze pokolenia.
Stronnictwo rosyjskie jak i USmańskie zdaje się nie zauważać rzeczy podstawowej. Jak bardzo szkodzą interesom Polski o Polaków. Inaczej mówiąc nie chcą widzieć że bilans zysków i strat tych "sympatii" jest zdecydowanie ujemny. Dlatego że jak każde państwo dbają o własne interesy.
Choć trzeba też zauważyć że odkąd komusza zraza się rozpanoszyła w nowej formie (to bardziej dbają o interesy marsjan aniżeli własnych narodów i obywateli). I dlatego wkrótce ludzie w nich się o tym przekonają. Ms. D Duke jednak robi swoje, choć ma znikomy wpływ na rodaków bo albo nie umieją już czytać i słuchać. Albo pozostało im w zindoktrynowanych mendiami czaszkach puste miejsce po mózgach. Dla nas istotnym jest jednak by zauważyć, że obie strony (a właściwie trzy) grają nam tak jak im zagrają bonzowie z FED-u i Tel-Avivu). Zatem tak czy siak będziemy zawsze w "plecy", i to tym bardziej że "wschód" i "zachód" przyjęły ich koncepcję i mentalność. Nie jesteśmy im do niczego potrzebni i będą nas traktować w podobny sposób jak nauczyła nas historia.
Dopóki tego się nie zechce zauważyć to bez znaczenia jest które stronnictwo będzie nas prezentować.
Choć trzeba powiedzieć uczciwe, że z wielu względów bliżej nam do Rosjan bo jednak przez półwiecze mieliśmy spokój, a i nie wymagano od nas za wiele.:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…