DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Linki, cytaty, nowiny2013.04.12 10:20

Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich"

(poleca )

Hurtem dwie informacje i felieton

 
Oświadczenie prezesa MW w sprawie prof. Jasiewicza oraz doniesienie o porażce "atakujących środowisk żydowskich". Na deser krótki felieton Roberta Winnickiego. Mocny, odważny i konsekwentny głos autora felietonu w tej sprawie.
 
+narodowcy.net

+narodowcy.net

Źródło: +prawy.pl

Robert Winnicki: Z podziwem o Żydach

    Felieton
    piątek, 12-04-13 07:52
    Robert Winnicki

- Przede wszystkim dążyć musimy do pełnego naświetlenia stosunków polsko-żydowskich przed, po i w trakcie II wojny światowej oraz do obrony prawdy historycznej i godności naszego narodu - pisze dla Prawy.pl Robert Winnicki.
 

Parę słów w kontekście ostatniej burzy wokół profesora Jasiewicza, a także wydanego przeze mnie oświadczenia. Odzywają się głosy, że niepotrzebnie wziąłem w obronę historyka, którego Centrum Wiesenthala chciałoby "skazać na intelektualne wygnanie". Bo Żydzi to delikatny temat, bo jeśli postawimy się tym środowiskom, to do akcji przeciwko nam wkroczy ambasada USA. Żydzi posiadają w Waszyngtonie bardzo silne lobby, które podejmuje w takich sytuacjach, skuteczne najczęściej, naciski. Polacy, nie mówiąc o polskich narodowcach, takiego lobby nie posiadają.

Oczywiście, można powiedzieć, że jest to pole minowe. Zwłaszcza, że wypowiadanie się o trudnej przeszłości wymaga ostrożności, której być może w jakimś fragmencie wywiadu zabrakło prof. Jasiewiczowi. Ale nie sądzę, żeby unikanie tematu było jakąkolwiek metodą.

Problem dotyka bowiem zjawiska poprawności politycznej. Nie jest tak, że jeśli będziemy chować głowę w piasek przy jednym temacie, to na innych frontach będzie łatwiej. Takie czy inne instytucje czy środowiska będą nas postrzegały jako najgorszego wroga niezależnie od tego, który segment poprawności politycznej poruszymy.

Poprawność polityczna nie dotyczy bowiem jakiegoś wycinka rzeczywistości - ona dąży do zdefiniowania całej przestrzeni publicznej. Nieprzypadkowo dr Agnieszka Graff z Krytyki Politycznej, która ostatnio debatowała nad naszą "ksenofobią" w gronie innych lewaków, ma wpisane w biografii naukowej, że zajmuje się "badaniem związków między antysemityzmem a homofobią".

Atakują i będą atakować nas "nazizmem, faszyzmem i antysemityzmem" nie dlatego, że robimy coś złego. My im cholernie przeszkadzamy już ze względu na sam fakt swojego istnienia. Naszego przywiązania do tożsamości narodowej i religijnej, do suwerennego państwa. My nie pasujemy do ich wizji idealnie lewackiego społeczeństwa.

Tak naprawdę, patrząc na podstawowe kategorie, nie pasuje im większość, ciągle jeszcze niezlewaczałego, społeczeństwa polskiego. Ale tego wprost powiedzieć nie mogą, więc z jednej strony będą piętnować przede wszystkim nas, by z drugiej urabiać milczącą większość artykułami w stylu "Patriotyzm jest jak rasizm" (Gazeta Wyborcza, Tomasz Żuradzki 17-08-2007).

Na koniec - dwie uwagi na marginesie. Po pierwsze - to co napisałem powyżej nie jest wezwaniem do uczynienia z kwestii polityki historycznej niektórych środowisk żydowskich wobec Polski jakiegoś pierwszoplanowego tematu dla narodowców. Tak samo, jak nie powinniśmy dać się zepchnąć do narożnika jako ruchu antypedalskiego, tak i w tym obszarze nie możemy pozwolić by stosunki z takimi czy innymi środowiskami pozwalały komuś nas szufladkować.

Przede wszystkim dążyć musimy do pełnego naświetlenia stosunków polsko-żydowskich przed, po i w trakcie II wojny światowej oraz do obrony prawdy historycznej i godności naszego narodu. Nikomu nie wolno przy tym zapominać czy relatywizować ludobójstwa jakie Polakom, Żydom i innym narodom zgotowały hitlerowskie Niemcy.

Po drugie - wspomniany problem silnego lobby żydowskiego w USA nie jest efektem jakiejś mojej spiskologii, tylko oceny faktów. Po prostu - ktoś przez wiele pokoleń mocno pracował nad tym by stworzyć sieć instytucji i powiązań politycznych. Publikował, tworzył określoną narrację w amerykańskiej przestrzeni publicznej. Tworzył wpływowe ośrodki badawcze i gospodarcze. I teraz może pochwalić się silnym lobbingiem wśród elit światowego mocarstwa.

A ktoś inny - np. Polacy, nie zrobił tego. Bo nie potrafił, bo nie mógł, bo był zajęty czym innym? - nie czas i miejsce na taką analizę. Chodzi mi o to, że polemika odnośnie polityki historycznej nie powinna być dla nas wezwaniem do intensywnego tropienia żydowskich wpływów, ale do brania z nich przykładu - jak skutecznie dbać o swoje interesy. Narodowcom powinno zawsze przyświecać hasło - zamiast koncentrować się na swojej słabości i na sile innych - twórz swoją własną siłę.

Robert Winnicki
Autor jest jednym z liderów Ruchu Narodowego, prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

fot. I.Fryszkowski/prawy.pl 

 
3584 odsłony  średnio 4,6 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: prawy.pl, narodowcy.pl, żydzi, Żydzi, ataki środowisk żydowskich, prof. Jasiewicz, MW, Robert Winnicki.
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Piotr Świtecki, 2013.04.12 o 12:46
"Narodowcom powinno zawsze przyświecać hasło - zamiast koncentrować się na swojej słabości i na sile innych - twórz swoją własną siłę."

Otóż otóż! Nareszcie ktoś zaczyna jasno o tym felerze mówić.

I nie tylko "siłę" by należało, ale i piękno. I wszystko, co atrakcyjne w polskości trzeba propagować, a nie chować pod korcem.

Tylko co na to nasi lokalni Koledzy "antysemici" powiedzą?.. ;-P
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.12 o 12:59
Gromadzenie siły to coś na co nie pozwala wróg. Każdy rozsądny wróg, dodajmy. Dlatego za wszelką cenę musimy iść w tym kierunku. Dla nas w skali mikro powinna to być integracja i rozwój portalu. Dla wroga to piękny prezent, że ganiamy własny antysemicki czy inny ogon.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
w.red, 2013.04.12 o 21:24
przyznam się , że za nic nie mogę pojąć tej sofistyki wobec tych ludzi i środowisk. . Wróg jest wrogiem i nim na wieki wieków pozostanie choćby mu d... miodem smarować.. I żaden to argument, że posiada on większe i aktywne lobbies gdziekolwiek. A już na pewno do wstydzenia się własnego punktu widzenia i zapierania się swojej tożsamości .
Nie po drodze nam z żydowską perspektywą i ich punktem widzenia. i to się nie mieni. Tak jak nie ulegnie zmianie awersja do tej nacji. Bo choć nie jest jej źródłem sama przynależność do niej, to jednak pejoratywne znaczenie źródeł tej niechęci wydaje się mieć znaczenie głębokie i ważkie. Stąd odkąd pamiętam określenie np "Ty Żydzie" jest tożsame z brakiem
zrozumienia dla ich mentalności. Oszust i złodziej , człowiek pełen fałszu zawsze nim pozostanie i się nie zmieni. Natomiast dla nich starczy dokonać sprytnego zabiegu zmiany pojęć i ich relatywizacji by wykazać że takie działania są akceptowalne. Nie muszę mówić jakie skutki ze sobą niesie dla narodów i "społeczeństw" oraz wiary takiej czy innej przyjęcie takiego stanowiska. jeśli tylko wirus znajdzie przyzwolenie na takie działanie błyskawicznie się rozprzestrzeni i pochłonie cały organizm. Dlatego tak istotne jest zapobieżenie infekcji przez informację potencjalnie zdrowych komórek by system imunnologiczny nie dał się oszukać.
Nikt nikomu nie odbiera prawa do odczuwania w taki sam sposób cierpienia, bólu czy innych odczuć. Bo cierpienie i ból zawsze będą takie same dla każdej istoty. Mogą cierpieć tak ludzie różnych ras i narodowości czy nawet gatunków żyjących na Ziemi. Dlatego że jestem o tym przekonany nie widzę różnicy pomiędzy wyrządzaniem krzywdy żydowi czy komukolwiek innemu. Krzywda będzie zawsze miała taki sam wymiar i ładunek. O czym nasi "semici" w
na swoim terytorium zdaje się zapomnieli. Pomijając już zakłamaną etiologię
"antysemityzmu", która mnie śmieszy do tego stopnia że aż pękają zajady. To uważam że mam prawo nie tolerować ich w swoim otoczeniu i nie jest to żaden powód do wstydu. A tym bardziej do tłumaczenia się komukolwiek z nich.. Bo to że narody niektóre skarlały i skołtuniały jest w dużej mierze ich zasługa właśnie ich "ideologii". Dzięki czemu dziś stajemy u progu armagedonu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.12 o 16:11
Jak raz ja z tym zdaniem się nie zgadzam - " Chodzi mi o to, że polemika odnośnie polityki historycznej nie powinna być dla nas wezwaniem do intensywnego tropienia żydowskich wpływów, ale do brania z nich przykładu - jak skutecznie dbać o swoje interesy" Przykładu nie ma z kogo brać, a trzeba też śledzic żydowskie wpływy. To wynika nawet z Muftiego - nie możemy być tacy sami jak żydzi. Nie wiem dlaczego na ten temat się nie wypowiedziałeś? Dlatego daję cztery. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Piotr Świtecki, 2013.04.12 o 16:20
Ja się nie wypowiedziałem, bo już nie chciałem nudzić kolejny raz tym samym :) No i nie chciałem się tak czepiać w kółko. Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.12 o 16:39
O ile mi wiadomo to ty się nie czepiasz tych tematów w kółko. Mam na myśli merytoryczne rozmowy. ...... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.12 o 16:52
Aktualnie nie wiem o co chodzi jak Wasze nicki się pojawiają w pakiecie :-).
Pozdrowionka
ps. pszczółki ruszyły na pierwsze obloty?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Piotr Świtecki, 2013.04.12 o 18:04
Ja też nie wiem. Ale przynajmniej wiem, że nie wiem :-) A to już, wbrew pozorom, sporo.
Może trzeba czasem przejść przez jakieś zamieszanie. Nawet z zamkniętymi oczami.

No właśnie - jak tam pszczoły? Dobrze jest?

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.12 o 23:47
Trochę jestem zajęty . Przed wczoraj zrobiłem zdjęcia pasieki w śniegu przy oblocie pszczół. O dziwo u mnie wszystko w 100%(narazie) dobrze .Może niktóre moje metody dały te dobre wyniki - nie jestem ( jak we wszystkim) nadgorliwy. Naukofcy-rolnikom:-)))a ja swoje. Napiszę coś więcej na ten temat - w wolnej chwili. Pozdrawiam
Ps. No i oczywiście jestem już zaszczepiony bo do moich złośnic wybrałem się bez siatki:-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.12 o 23:24
Christo.
Czyli, że trafnie oceniasz. Bo ja też wiem, że już nic nie wiem. Jednak jakoś zimę się przeżyło to na wiosnę, mam nadzieję rozgryziemy ten temat z Muftim :-))) Pozdrawiam
Ps. Opiszę sytuację w nowym art. Bo wszędzie słyszę, że jest tragedia. Dzisiaj pomimo nie najlepszej pogody zrobiłem błyskawiczny przegląd wstępny. U mnie narazie dzięki Bogu- 100% żyje :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Adam39, 2013.04.12 o 18:03
Zgadzam się z Zenkiem. " Chodzi mi o to, że polemika odnośnie polityki historycznej nie powinna być dla nas wezwaniem do intensywnego tropienia żydowskich wpływów, ale do brania z nich przykładu - jak skutecznie dbać o swoje interesy" - Nie mamy z kogo brać przykładu. Bo czyż możemy brać przykład z morderców, kłamców, oszustów i złodziei?
Moim zdaniem, aby móc zwalczać wroga, trzeba poznać jego taktykę i sposoby działania, jego strategię i plany perspektywiczne. I należy ciągle trzymać rękę na pulsie, na ile tylko jest to możliwe. Dlatego dałem aż 4, z czego też jestem niezadowolony, bo powinienem dać 2, ponieważ jest to nawoływanie do uśpienia naszych obserwacji, analizy i wniosków stąd płynących.
Zdanie powyższe jak również - "Narodowcom powinno zawsze przyświecać hasło - zamiast koncentrować się na swojej słabości i na sile innych - twórz swoją własną siłę." - w całej wypowiedzi R. Winnickiego, jest dodaniem dużej chochli dziegciu do małej beczułki niby miodu. Aby stworzyć narodową siłę, trzeba poznać dokładnie swoje słabości by móc je mądrze obrócić w siłę. I na tym polega przedewsztstkim rola przywódcy. Odnośnie wroga, aby go pokonać, należy poznać jego siłę i co nie mniej ważne, jego słabości, by właśnie uderzyć w to jego miękkie podbrzusze. My Polacy nie tylko we własnym kraju mamy znacznie trudniej niż żydzi, ponieważ władza i pieniądze są skupione w ich rękach i cały czas służą do umacniana ich wpływów. Co tym bardziej zmusza nas do własnego polskiego myślenia, by móc się im przeciwstawić i wygrać polskość gdy nastanie odpowiedni czas.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Paweł Tonderski, 2013.04.12 o 21:06
Panie Adamie doskonały komentarz, zresztą jak zwykle. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Adam39, 2013.04.12 o 21:38
Dzięki Pawle.
To takie dość luźne moje przemyślenia związane również z powyższą wypowiedzią Winnickiego.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o "atakach środowisk żydowskich" 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.12 o 23:34
Adam39 witaj.
Też chciałem dać 2ję, jednak nigdy tego nie robiłem. Zawsze dawałem pięc, a to moja pierwsza 4 ra. Całkowita zgoda Adamie. Właśmie mamy całą władzę przeciw sobie. Przeciw Polsce i Polakom. O tym musimy pamiętać zawsze. Dlatego zwracanie się do tej władzy, że może to czy tamto trzeba zrobić tak i tak - jest bezcelowe. Oni mają rozkazy niszczycielskie i je realizują. Czyli to jest 100% wróg i tak musimy go traktować. Dlatego wszelkie Dudy, Kukizy, JOWy itp to mydlenie oczu i oszukiwanie społeczeństwa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…