DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2012.08.10 14:09 14:17

Jezus już Cię odkupił - fakt dokonany

 

Jest dla Ciebie DOBRA NOWINA 3/6

 
DROGAPRAWDAŻYCIE
 
Boża miłość jest wielka i nieskończona, niestety grzech utrudnia jej doświadczania. Jednak co ludziom po miłości, której nie doświadczają? To przecież tak jakby jej nie było.

A jednak jest! I to aktywna. Bóg, który kocha ludzi podjął działanie, posłał na ziemię swojego Syna z misją odkupienia każdego człowieka. Jezus kompletnie wykonał tę najtrudniejszą misję świata.

Dokonało się to przez wcielenie, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, prawdziwego Mesjasza i Wybawiciela.

Chrystus umierając spłacił całe nasze zadłużenie. Piekielna windykacja nie może Cię dosięgnąć, jeśli zechcesz, bo Chrystus poręczył za Ciebie. Dla Ciebie jest wieczne życie, zamiast śmierci i wiecznego pustkowia. Rozwiązaniem dramatu w obliczu, którego stanął człowiek jest właśnie ten, w którego imieniu mamy zbawienie.

Jezus. Boży Syn, Zbawiciel, Książę Pokoju, Bóg z nami.

Grzech jest długiem zaciąganym każdorazowo przez człowieka. Zapłatą za grzech jest śmierć. Jezus przez tajemnicę odkupienia jaka dokonała się na krzyżu spłacił jednorazowo wszystkie długi wszystkich ludzi. Złożył ofiarę krwi, umarł ponosząc w ten sposób skutek grzechu każdego człowieka i zmartwychwstał!

Złamał śmierci moc, pokonał ostatecznie buntowniczego anioła. Odkupił ludzkość. Odkupił mnie. Odkupił Ciebie! To już się dokonało. Około 2000 lat temu. Fakt dokonany i niezależny od Ciebie, nawet gdyby przyszło Ci do głowy protestować.

Albowiem Bóg, tak umiłował świat, że a swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. To jest Boża miłość. Ukazana w stworzeniu i dopełniona ofiarą Chrystusa. Nie ma bowiem większej miłości niż ta gdy ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich.

Bóg bowiem posłał na świat swego Syna nie po to aby świat potępił ale po to aby świat został przez niego zbawiony. Rozumiesz to? Jezus nie przyszedł na świat po to by bić Cię linijką po rękach. Nie po to by kontrolować Cię wszystko przenikającym wzrokiem i w decydującym momencie gdy grzeszysz wyskoczyć z szafy, czy pudełka krzycząc „mam cię!”.

Bóg pomimo tego, iż jest sprawiedliwy i zna każdy grzech, który Go rani, posłał swego Syna by ten pomógł Ci się wydźwignąć! Podnieść z upadku. Zdjął z Ciebie skutek grzechu jeśli się uchwycisz Jego płaszcza. Jezus powiedział „przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i utrapieni jesteście, a ja was pokrzepię”. To obietnica aktualna dzisiaj dla Ciebie.

Odkupienie jakie się dokonało rodzi skutki. Pierwszym jest to, że człowiek czuje się wewnętrznie spójny. Nie ma już skłócenia z samym sobą. Ofiara Zbawiciela powoduje, iż możliwe jest, pomimo grzesznej natury życie w zgodzie, jedności i wyśmienitej relacji z innymi osobami. Powoduje, iż małżeństwo może być święte, dobre i szczęśliwe. Rodziny mogą być pełne, z miłością, która się przelewa, z ojca na matkę i z powrotem. Z rodziców na dzieci i z powrotem. Wreszcie na dziadków, z dziadków zaś na wnuczków. Taka miłość jest możliwa, możliwym jest w Jezusie życie z ograniczonym doświadczeniem ciemności grzechu.

Ofiara Jezusa spowodowała naprawienie relacji z Bogiem. Możemy się komunikować z „Ojcem naszym, który jest w niebie”. Możesz żyć w relacji z nim. Czym jest taka relacja? Dialogiem, stosunkiem emocjonalnym w obie strony, właściwym traktowaniem w obie strony. Tak. W obie strony. Z tym, że Bóg nas traktuje właściwie cały czas. To my tutaj musimy się troszkę bardziej otworzyć na dobrą współpracę.

Podziękuj swojemu Ojcu za dar Chrystusa, dla Twojego życia.

Jezus zapłacił za grzechy Twojego życia. Za grzechy, które dokonałeś do dzisiejszego dnia. Więcej. On zapłacił za wszystkie grzechy jakie dokonasz od teraz do końca swojego życia! Taka jest miłość Boża. Taka jest ofiara Pana i Zbawiciela. Chrystus nie ma wroga. Pokonał śmierć i pokonał zbuntowanego anioła. Jest zwycięzcą!

To jest dobra nowina o Jezusie z Nazaretu. Lepszej nigdy w życiu nie usłyszysz. Każdy kto uchwyci się Jezusa dostąpi życia wiecznego i doświadczy zmiany swojego życia już tu na ziemi. To nie jest sezonowa promocja czy jednorazowa okazja. Ta wiadomość skierowana jest do każdego i zawsze! Bez względu na opcję polityczną. Bez względu na dotychczasowe życie. Chrystus ma moc skruszyć dotychczasowe więzy. Uzdrowić otrzymane i zadane rany. Usunąć chorobę. Wysprzątać Świątynię.

Jezus to droga, prawda i życie! Bo Jezus przyszedł na świat aby byśmy mieli życie i to życie w obfitości.

Nie masz wpływu na to co dokonał Jezus. Ty masz wpływ na swoje życie. Decydującym okaże się Twój stosunek do zbawczego dzieła Chrystusa.

Jezus jest ratunkiem. Nie ma innego imienia w, którym moglibyśmy być zbawieni. Owszem teologowie z nieskończonej miłości Boga wyprowadzili twierdzenie, że zbawieni będą również Ci uczciwie żyjący, którzy nie mieli okazji spotkać się z dobrą nowiną, bo kwadrans przed jedyną okazją w życiu lew zjadł wędrownego misjonarza. Jednak nie jest to tratwa ratunkowa dla tych co Jezusa odrzucili.

Dla nas, którzy jesteśmy świadomi, Jezus jest jedynym pewnikiem życia wiecznego, bramą do nieba! Dzięki Niemu mały śmiały przystęp do Ojca.

Jezus zbawił, każdego człowieka, ale też zapłacił za grzechy społeczeństw i narodów, za które trudno byłoby obarczyć jedną konkretną osobę. Jezus Książę Pokoju wprowadza więc pokój między braci, ale też wprowadza pokój między narodami. Nie muszą istnieć wojny niosące śmierć i zniszczenie. Jest możliwa przyjacielska relacja między narodami, tak samo jak dobra relacja między braćmi. W Jezusie wszystko jest możliwe.

Czy dobra nowina o Jezusie trafiła w Twoje serce? Jeśli tak to podziękuj Zbawicielowi za dzieło jakiego dokonał:

Jezu Chryste, dziękuję Ci za to co zrobiłeś dla ludzi. Dziękuję Ci za to co zrobiłeś dla mnie. Dziękuję Ci za to, że dokonałeś dzieła zbawienia w moim życiu, że to dotyczy mnie osobiście! Dziękuję Ci, że nie muszę doświadczać śmierci, już tu na ziemi i że mogę mieć pewność życia wiecznego.


Jezus jest rozwiązaniem każdego problemu. Jezus jest odpowiedzią na każde pytanie. Jezus jest nadzieją w każdej ciemności! Jest idealnym przykładem życia miłością. Sam przeszedł ścieżkę miłości i zachęca Cię byś szedł za Nim. M

yślisz, że przesadzam? No cóż. Ja myślę, że to jest właśnie chrześcijańska wiara - > wiara w moc Chrystusa. 
 
Poprzedni krok cyklu: +christophorosscholastikos.polacy.eu.org

Za 4 godziny wakacje ;-). 

 
4087 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Chrystus zmartwychwstał, Zbawiciel, Mesjasz, Książe Pokoju, Emanuel, Syn Boży, Dobry Bóg, wzór, prawo miłości, przykazanie miłości, będziesz miłował, nadzieja dla świata, ratunek dla świata, życie wieczne.
Re: Jezus już Cię odkupił - fakt dokonany 
w.red, 2012.08.10 o 15:46
Cóż rzec można więcej. Chyba tyle że tak powinien postępować dobry ojciec. Nie zniewalać, ale własną osobą dając przykład jak postępować. Wybór jednak pozostawiając swojemu dziecku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…