DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
podobna tematyka
Tak. Duch Święty jest dla Ciebie. (Religia)
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Religia2012.11.20 17:13 17:28

Nadchodzi pocieszyciel

 

Choć nie dla wszystkich

 
Świat stara się za bardzo nie wywoływać Ducha Świętego, bo Pocieszyciel jest duchem przeciwnym światu.

Z cyklu jest dla Ciebie Dobra Nowina cz. 5 z 6.
 
Wyznanie Jezusa swoim osobistym Panem i podjęta decyzja porzucenia złych dróg w swoim życiu nie pozostaje bez Bożej reakcji. Chrystus obiecał swoim uczniom wysłać Pocieszyciela. Mówił: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was, a jeżeli odejdę, poślę Go do was (J 16w7). Sam Jezus cenił wysoce tego Ducha Pocieszyciela. Uznawał swoje odejście za pożyteczne w świetle posłania Pocieszyciela.

Kto się nawróci i uzna Chrystusa weźmie w darze Ducha Świętego.

Duch święty jest wypełnieniem Bożej obietnicy. Jest Duchem, który przychodzi by zmieniać rzeczywistość Twojego i mojego życia. Pomaga kroczyć ścieżką bez grzechu. Pomaga podnieść się z każdego upadku, jest blisko i da się go odczuć. Duch Święty może być inspiracją dla Twoich działań. Pytany o wybór może wskazywać właściwe zachowanie.
Z Nim wszystko wydaje się prostsze. Z nim można sięgnąć tego co po ludzku jest niemożliwe.

Bóg Ojciec siedzi na tronie świata, po wypełnieniu swojej misji po prawicy zasiadł Chrystus. Duch zaś jest nieustannie posyłany do ludzi, obecny wśród nas. Zapraszany wypełnia szczelnie przestrzeń serc i umysłów. Udziela Bożych darów. Roztropności, mądrości, męstwa, umiejętności, rady.. Gdzie jest Duch Święty tam jest pokój, radość i miłość bo takie owoce przynosi Jego obecność..

Duch Święty gdy przychodzi zmienia serca ludzkie. Nawet zatwardziałe mogą stać się sercami żywymi, pełnymi dobra. Daje poznać i zrozumieć w pełni misję i osobę Jezusa. Pomaga by Chrystus był w centrum uwagi. Daje łatwość w tym by świadczyć o wierze przed innymi. Inspiruje i zapala do modlitwy, do wielbienia Boga. Do dziękczynienia.

Nie trzeba na ten dar zasłużyć. Duch Święty jest posłany by być z wyznawcami Chrystusa. Aby w ten sposób już tu na ziemi stanowić z nimi jedno. Jesteś spragniony doświadczenia Boga? Potrzebujesz pocieszenia? Umocnienia? Utwierdzenia? Motywacji?

Na Ducha Świętego trzeba się otworzyć. On jest delikatny i nie wejdzie nieproszony. Chrystus powiedział: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak mówi Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza, a powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego, Duch bowiem nie został jeszcze dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony (J7 w 37-39).

Dałeś się Bogu kochać? Uznałeś, że jesteś grzesznikiem i zechciałeś swoje życie oddać Jemu? Wyznałeś swoimi ustami i sercem przyjąłeś wiarę, że Jezus jest Twoim osobistym Królem i Panem? Jeśli tak, to Duch Święty Cię napełni. Napełni Twoje emocje, rozum, wolę. Będzie manifestował się w Twojej pracy, rodzinie, życiu osobistym.. Duch Święty chce być z Tobą w komunii.

Pytaniem do tej chwili otwartym pozostaje czy Ty chcesz otrzymać Ducha Świętego?

Oczywiście być może już w życiu się na Niego natknąłeś tu i ówdzie. Tym razem jednak chodzi po prostu o Niego. Świadome zaproszenie i ciągłe wołanie o by przyszedł i był obecny w Twoim życiu.

Mam wiarę i doświadczenie, że Duch wieje kędy chce. Bożego Ducha nic bowiem nie ogranicza. Możesz otrzymać ten dar również Ty.

Kiedy? Teraz.

Jak to zrobić?
Zwróć się do swojego Ojca który jest w niebie. Szczerze otwórz na Niego serce. Najpierw uwielbij Chrystusa swoimi słowami i myślami. Uciesz się z Jego miłości i zaproś do swojego życia Jego Świętego Ducha.
Poproś w imieniu swojego Pana Jezusa Chrystusa. Proś cierpliwie i szczerze. Jak długo? Nie wiem. Ty wiesz lepiej. Proś tyle ile potrzebujesz. On na pewno przyjdzie. Zawsze przychodzi. To nie problem jeśli nie spostrzeżesz w którym dokładnie momencie Cię ogarnie sobą.
Na pewno jednak poznasz, że przyszedł. Będziesz wiedział.

Jeśli zaś nie będzie mógł się dostać, to wskaże Ci gdzie jeszcze, w jakiej dziedzinie, musisz poddać Bogu swoje życie i uznać swoją grzeszność.

Zachęcam Cię, zrób to w tej chwili. Decyzja otworzenia się na Ducha Świętego jest konsekwencją żywej wiary w Zbawiciela. Doświadczać Ducha Świętego w życiu to coś wspaniałego!

Módl się:
Tym razem nie napiszę Ci jak masz się modlić. To musi być całkowicie Twoja modlitwa. Poprzednio w ramach tego cyklu pomagałem, tym razem pomoże Ci Ten o Którego prosisz.. 
 
Poprzednia część tu: +christophorosscholastikos.polacy.eu.org 

 
2543 odsłony  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Pocieszyciel, Duch Święty, otwartość na Ducha, zesłanie Ducha, przyjście, działanie, uzdrawianie, przemienianie, inspirowanie, prowadzenie.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…