DociekniemyMała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. 

« Polacy.eu.org
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Linki, cytaty, nowiny2013.12.12 12:47

Michnik i Kaczyński jednego zdania

(poleca )

Sprawa Ukrainy

 
Obszerna notka Roberta Winnickiego z analizą sytuacji na Ukrainie. Krytyka doktryny Giedroycia, którą ramię w ramię realizują i Michnik i Kaczyński. Kaczyńskiego krytykuje także ks. Isakowicza Zaleski.
 
+robertwinnicki.blog.pl 

 
3282 odsłony  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ukraina, Swoboda, UPA, Euromajdan, Majdan, Kaczyński.
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 14:31
Czytałem wczoraj gdzieś w sieci ten art.
Ci dwaj panowie (oczywiście + inni) powinni dawno już pracować w kopalni węgla ( o czym kiedyś sporo pisałem) Jednak to moje pisanie było nie na temat:-))))))))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 14:56
Polska prędzej czy później doczeka się twardego gospodarza w dodatku polskiego.
Pozdrowionka!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 15:27
Christo.
Obyś miał rację. Bo to jest wielki optymizm - mam na myśli, że wierzysz, że jak wszystko ukradną to nas opuszczą.... :-)))))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 17:34
Brakiem optymizmu nigdy nie grzeszyłem :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 17:47
Nie mam nic przeciwklo, tylko jak to widzisz? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 18:33
Z grubsza widzę to tak, że zrobienie czegoś razem z innymi jest dość trudne. Człowiek się potyka o swoją małość i charaktery innych. Jednak jak pojawi się determinacja o zabarwieniu nieustępliwości to można przezwyciężyć wszystko.

Mam nadzieje, że tym razem Polska ruszy na dobre. Jeśli RN na marszu niepodległości gromadzi 100tys ludzi to conajmniej dwa, trzy razy tyle chciało być ale coś ich zatrzymało. To plus rodziny i przyjaciele daje około milion Polaków. Milion absolutnie wystarczy. Milion popracia ale potrzeba do tego około 100 tys działaczy. Z tego zaś potrzeba około 10 tys liderów lokalnych. Wystarczy więc po 100 liderów na województwo i ze 100 ogólnopolskich. Siła zdolna do tego by przełożyć idee i chęci w czyn. Bo polityka i walka o władzę to konfrontacja siły. Młody RN pręży muskuły. Jednak to nie jest jeszcze siła dająca pewność wielkich zwycięstw. Dużo dobrego w tym, że ciągle jest fala wzrostowa. Ciągle ruch się umacnia, ciągle zwiększa. Nie było jeszcze żadnego większego kryzysu. Pamiętać trzeba o tym, że w walce są też polegli. Będą zdrady, będą przekupstwa, będą zastraszenia. Tylko jak na razie niema. Wchodzimy w wyborczy okres. RN zaznaczy z pewnością jakoś swoją obecność. Sam jestem ciekawy z jakim skutkiem.

Polskość jest zbyt silna by się nie odrodzić. Co prawda spustoszenie w ludziach jest już wielkie ale nadzieja umiera ostatnia. Teraz zaś przynajmniej coś się dzieje.

Tak z grubszaa :)
pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 19:55
Christo.
A no zgoda, tylko.....
Pisałem, że liderzy jadą do jewropy a kto tutaj będzie liderował,organizował? A może już nie potrzeba, oni już będą mieli kasę:-)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Jacek, 2013.12.12 o 16:34
Czasami wyłapuję takie sprzecznosci.
Jedni bronią ,drudzy ganią.
Żeby kogoś poprzeć trzeba mieć niezłe rozeznanie.
+wolna-polska.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 18:20
Panie Jacku, tutaj mamy możliwość jak najuczciwszego rozebrania spraw do czynników pierwszych. Nikt na tym nie robi interesu, ani nie piecze osobistej kariery.

Stąd pojawiające się zachęty do blogowania. Wyłożenie swojego punktu widzenia plus rozmowa, konfrontacja. Dzięki temu dochodzimy do ciekawych wniosków.

Aktualnie zdaje się prym na portalu wiodą idee, ideologie i doktryny. Czasami kurczowe trzymanie się ideologii przesłania widok prawdy.

Wzięło mnie na zwierzenia :).

Odnośnie listu. Nie powiem, żebym był wyznawcą ks. Isakowicza Zaleskiego. Choć bardzo go szanuję, to fakt. Natomiast rzuca się tutaj brzydki styl tego otwartego listu. Autorzy tegoż listu zdają się przeginać, czepiać konstrukcji zdania i lekko dopowiadać rozumienie, które z kontekstu całego tekstu raczej nie wynika. Posądzenie o kontakty z masonerią ale znowu bez konkretu. Bicie piany jak nic. Ostatnio ci panowie pomawiali liderów ruchu narodowego ale nie wykazali oskarżeń. Nie mówię o dowodzie tylko choćby o uprawdopodobnieniu. Ot rzucali informacje ile to razy już Polaków oszukano i stąd wniosek, że teraz też tak będzie.

Pozdrowionka!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Jacek, 2013.12.12 o 18:31
Dziękuję za pozdrowienia.
Ten list to typowe przegięcie pały.
Tylko czy średnie umysły to wyłapią i nie będą trzymać się kurczowo postawionch zarzutow?
Jednym słowem śmietnik na którym można znaleźć
rzeczy wartościowe i również odpady.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 18:37
Średnie umysł tego nie wyłapią. Dlatego odpowiedzią na kryzys wartości i ogólnie jest isntytucja Autorytetu. Dziś się tylko z tego negatywnie naigrywamy. Potrzeba wspierać się na autorytetach, potrzeba stawania się autorytetm. Potrzeba obrony autorytetu. My lubimy palić i krzyżować człowieka za jeden mały, niezbyt istotny błąd w imię chorobliwie pojętego prawa, grzebiąc tym samym talenty, wiedzę i doświadczenie jakie on ma. Warto też zwrócić uwagę, że walka idzie w kierunku niszczenia autorytetów. Wróg wskazuje nam ważne punkty do zwycięstwa.

Zgadza się z tym śmietnikiem. Najgrosze jest to, że aby przebrnąć przez śmietnik potrzeba czasu i zawsze człowiek się troszkę ubrudzi i obśmierdnie.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania   
Vortex, 2013.12.12 o 21:28
Winnicki za dużo kombinuje z doktrynami. To jest dużo prostsze. Byli i są "nasi" i "nie nasi". O takiej rozmowie jak poniżej w linku już kiedyś pewien działacz z Mazowsza pisał (więc to musiało być typowe). To była rozmowa tylko z Kuroniem, prosto pojechał "jesteś nasz, albo nie nasz, wiesz o co chodzi, wchodzisz do naszej bandy albo nie". Odmówił i był skreślony od tego czasu u nich. A to tak naprawdę był werbunek, co z tego że jeszcze bez podpisania zobowiązania, to pewnie przychodziło później, na dalszym etapie wprowadzania.

+konwent-narodowy-pol.neon24.pl

A później były lata 80te i podziemie po 13 grudnia, też było nasze i nie nasze, ja w nim nie byłem, ale to łatwo się dowiedzieć od tych co nie byli nasi. Przyszło do Polski na to podziemie przynajmniej 100 mln.$, dzielili "nasi" "naszym". Nie nasi musieli się obejść smakiem. Przelicznik czarnorynkowy dolarowy był szaleńczo wysoki (zawyżony sztucznie przynajmniej 15 razy, to była specyfika tej chorej gospodarki). To tak jakby dzisiaj dolar na czarnym rynku chodził po 50 złotych (przy kursie oficjalnym 3 złote). Więc ja wierzę że były przypadki że esbecy w ramach obowiązków służbowych pilnowali niektóre drukarnie, żeby druk szedł jak trzeba bez żadnych tam problemów (jeżeli taki dostał od ręki 10 tys.$, to sobie mógł całkiem elegancką willę za to zbudować). Jak się zdaje sporo kasy defraudowano, czyli szły lipne kwity za lipną robotę, której nie było ( a kwity szły na zachód). Bo z tego co wiem mieli płacone za tę robotę i to nieźle. Wiele fortun na tym wyrosło, różne chamy poszli w pany. Prawda, nieprawda? Spróbujcie zrobić test, namierzcie takiego co to prowadził taką drukarnię, tonami drukował tę literaturę i podpytajcie się go o sprawy finansowe. Ja nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze w późnych latach 90tych była to absolutna tajemnica, morda w kubeł i ani słowa.
A przecież to była znakomita okazja do werbunków, na pewno masowo werbowali przy okazji takich zabaw w duże pieniądze, pieniądz kusi i ogłupia, duży szczególnie. A po 89 też nie przestali werbować.
A jak się to ma do rzeczy? Ano, te środowiska co wyzywają co rusz kogoś od ruskich agentów znane są z niezwykłego zdyscyplinowania i jedności poglądów (jakby jechali według jakichś skądś instrukcji). Są też znane z absolutnej odporności na argumenty, jakby człowiek miał do czynienia z jakimiś internetowymi robotami (pewnie nie mają innego wyjścia, agent ma się słuchać). Po tym ich poznać.
Niemiecka agentura jak się zdaje jest mocniej zakamuflowana od żydowskiej, i bardziej dyskretnie była tworzona, to inny dopiero ciekawy temat, ale mało danych niestety. A obydwie od dawna ściśle współpracują, mam co do tego mocne przekonanie.
I jedna i druga agentura o niczym bardziej nie marzy, jak o utopieniu Polaków w morzu krwi, Polaków szczerze nienawidzi. Więc postawa Kaczyńskiego dziwi? Nie ma powodów, jego celem jest wymordowanie tylu Polaków, ilu tylko zdoła.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik i Kaczyński jednego zdania 
MatiRani, 2013.12.13 o 23:23
Prawda, prawda. Ale to za trudne. Pewno malo kto doczytal do konca...
Ciagnac temacik - centra sterowania posrednie to Niemiaszki, Szytki i Usraelczycy, nieprawdaz?
A ci z Londynowa? Steruja Niemiaszkami?
Nie mieszaja sie bezposrednio?
A moze steruja wszystkimi wyzej wymienionymi?
FED jest zarzadzany z The City , bo do niech naleza jego akcje, moze troche ich jest w RFNie tez - ale to ta sama rodzinka, wszak zaczelo sie wsio nowozytnie we Frankfurcie.
A moze to tez zaslona dymna i jest jeszcze jedna matrioszka glebiej schowana?
Pozdrówka
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Marek Stefan Szmidt → MatiRani
Re: Tato, podjąłem decyzję..
MatiRani → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, podjąłem decyzję..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Greg Poo → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Piotr Świtecki
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Christophoros Scholastikos → Marek Stefan Szmidt
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Tato, teraz to się wściekłem..
Piotr Świtecki → Christophoros Scholastikos
Re: Narodziny dobra
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
Re: Niech Żyje Francja!
Marek Stefan Szmidt → Christophoros Scholastikos
więcej…